Slavnostní zahájení naplánovali pořadatelé na druhou hodinu odpoledne. Jako první se příchozím představí žáci huslenské základní školy a děti z místní mateřinky.

Nejmenší návštěvníky potěší balónkový klaun, připravená bude také speciální soutěž. „Podrobnosti samozřejmě sdělovat nebudeme, aby účastníci nepřišli o překvapení. Sdělím pouze, že se bude jednat o šest soutěžících," poodhalil starosta Huslenek Oldřich Surala.

Hlavní hudební hvězdou odpoledne bude Petra Černocká, oblíbená zpěvačka, ale také herečka známá především coby půvabná čarodějnice Saxana z filmu Dívka na koštěti.

Po Petře Černocké nejprve svými triky a kouzly pobaví návštěvníky Huslenských slavností kouzelník Šeklin, známé hity poté zahraje kapela BoneyM revival.

Pořadatelé v programu počítají také s ohňostrojem, který má nebe nad vesnicí ozářit o půl deváté večer. Má to však jeden háček. Ve Zlínském kraji prozatím kvůli dlouhodobému suchu platí vyhláška, která mimo jiné zakazuje právě odpalování ohňostrojů kvůli nebezpečí vzniku požáru. „Na ohňostroje jsme z minulých let měli výborné ohlasy, proto jsme jej zařadili také letos. Pokud ale zmíněná vyhláška nebude zrušena do zahájení slavností, ohňostroj se bohužel konat nebude," upozornil předem starosta Oldřich Surala.

Závěr letošních obecních slavností bude patřit skupině STRAM, pro kterou jsou Huslenky svým způsobem domovskou scénou. „Jak už na těchto slavnostech bývá zvykem, nezůstaneme pouze u rockového žánru, ale mimořádně zařadíme i něco z country a na začátku možná zazní i nějaká ta lidovka," pozval posluchače všech generací na letošní poslední venkovní vystoupení kapely STRAM zpěvák Jiří Pirník.

Huslenské slavnosti začínají na výletišti Rybníček v Huslenkách v sobotu 5. září ve 14 hodin.