Jednotlivé výkony bedlivě sledovala odborná porota. „Soutěžící jsme rozdělili do pěti skupin,“ prozradil jeden zjejích členů Jiří Nechanický.

Vjednotlivých kategoriích se utkaly děti zmateřinek až nejstarší žáci základníchškol.

Porotce Jiří Nechanický konstatoval, že soutěž má už tradičně poměrně slušnou úroveň. „Nejdůležitější ale je, že se děti vtakovém množství nebojí vystoupit na pódium a zazpívat před publikem,“ ocenil. Spokojeností se netajila ani další členka poroty Jiřina Kašparová. „Ikdyž dnes proběhl už šestnáctý ročník, dětí, které si zde každoročně chtějí zazpívat, neubývá,“ chválila Kašparová. Oceňovala zejména, že drtivá většina dětí si vybrala pro své vystoupení lidovou písničku.

Je přesvědčena, že děti by ke zpěvu měli vést nejen učitelé ve škole, ale zejména sami rodiče. „Když jsem do Základní školy na Hovězí kdysi chodila já, až do čtvrté třídy jsme si vždycky na začátku hodin zpívali,“ zavzpomínala porotkyně.

Vsobotní soutěži měli účinkující, kteří byli všichni zHovězí, za úkol odezpívat na pódiu písničku bez doprovodu hudby. Vnejmladší kategorii mateřských školek se stímto úkolem nejlépe vypořádala Nikola Martincová. Na druhém a třetím místě ji následovali Tereza Leskovjanová a Josef Škarpa.

Mezi prvňáčky a druháky si nejlépe vedl David Martinec, který je pravidelným účastníkem Hovězského slavíčka. „Letos tady soutěžím už potřetí,“ spočítal vítěz své kategorie. Další dvě medailové pozice obsadily Kristýna Venglářová a Zuzana Jakubkovičová.

Kategorii třetích a čtvrtých tříd vyhrála Petra Katochvílová. Za ní se umístila Klára Mikešová. „Zpívalo se mi tu dobře, a to jsem se ani nijak zvlášť nepřipravovala,“ zhodnotila své účinkování mladá zpěvačka. Třetí místo vtéto skupině si vybojovala Aneta Kovaříková.

Mezi zpěváky zpátých a šestých tříd si první tři místa rozdělili: první Dominik Kašpar, druhé Tereza Kašparová a třetí Veronika Šťastná.

Vnejstarší kategorii pak byla nejúspěšnější Lenka Janišová spísničkou Když jsem byla umaměnky vdomě. Kvůli velmi vyrovnaným výkonům museli porotci mezi nejstaršími zpěváky udělit dvě druhá místa. Ocenění převzaly Jana Janušová a Aneta Hrňová. Třetí skončila Veronika Koňaříková. Cenami pro umístěné na prvních třech místech vkaždé kategorii byly, kromě pěkné medaile a diplomu, také knihy. Zkrátka nepřišli ani ti, kdo na medailové pozice nedosáhli.

Odměnou za odvahu vystoupit před publikem jim byl předán účastnický list a také něco sladkého na zub.