„Časy se mění, dnes se situace obrátila a všechna práva si přivlastnily ženy. Muž se stal pouhým otrokem, který musí vydělávat peníze a po práci se ještě starat o děti a domácnost. A to se po něm prosím vyžaduje, aby se u toho všeho ještě usmíval a byl příjemný,“ stěžuje si vedoucí sdružení Mojmír Čermák. Vědci podle něho přitom už dávno vyvrátili některé zažité stereotypy.

„Je dokázáno, že silnější polovinou lidstva jsou právě ženy. Přesto nám stále vnucují opačný názor a bezostyšně nás zneužívají,“ durdí se Čermák. Přesto, že jeho sdružení vzniklo v Kopřivnici, získává stále větší podporu i na Valašsku. „Není to tak dávno, kdy žena v kalhotách byla všem pro smích. Dnes už nosí kalhoty všechny a nikdo se tomu nediví. Když si ale chlap vezme podprsenku, ukazují si na nás prstem. Přitom někteří máme prsa vyvinutější než mnohé ženy,“ rozčílil se nad tou nespravedlností Stanislav Koňař z Růžďky.

Podle jeho mínění už je dávno překonaný i názor, že muži by ženám měli uvolňovat místa v dopravních prostředcích. „Chlapy většinou po tvrdé práci čeká druhá směna doma, kdežto jejich manželky se v práci obvykle nudí a pak si jdou do fitness, klábosit s kamarádkami nebo rovnou na pivo,“ zdůvodnil Koňař. S jeho názorem souhlasí i řada známých osobností. „Mělo by se to opravdu změnit. Například každý sudý týden by v autobuse měly přednost ženy a v liché týdny zase muži. Ať je to spravedlivé,“ poznamenal hokejista Jiří Dopita, který ve Vsetíně nedávno předával ocenění úspěšným sportovcům.


Společnost Direkt s.m.o. se zavázala, že za svá práva bude bojovat bez použití násilí. „Zkratka znamená Společnost s myšlením omezeným. Chceme tím poukázat na sklon některých žen, kontrolovat dokonce i naše svobodné myšlenkové pochody,“ upřesnil Lubomír Sazovský, jeden ze členů sdružení.

Článek se nezakládá na pravdě