Krajské kolo osmého ročníku soutěže se uskutečnilo ve středu 21. června ve Vsetínském zámku.

„Žiju v chráněném bydlení v Zubří, chodím do práce a ve volném čase se věnuju zpěvu a hraní stolního tenisu. Zpívání mě moc baví a dělám to už pět let,“ prozradil ostřílený soutěžící Jan Pokuta. Včerejší soutěž totiž pro něj nebyla první, a jak sám prozradil, na zpívání není nic těžkého. „Já jsem se s tím narodil a mám to dané. Zpívám moc rád,“ řekl Pokuta.

Na letošní soutěž Nad oblaky si vybral písničku od Jakuba Smolíka s názvem Až se ti jednou bude zdát. „Je pěkná, dojemná. Mám rád takové pomalé písničky,“ vysvětlil Jan Pokuta. Doplnil, že zvítězit v letošním krajském kole nebude vůbec jednoduché. Musí porazit konkurenci devíti zpěváků. „Nechám to osudu, slyšel jsem zpívat některé přede mnou, pro porotu bude těžké vybrat vítěze,“ uvažoval zpěvák ještě před soutěží.

Celostátní soutěž je určená pro zdravotně postižené umělce. O prvenství se mohou ucházet v kategoriích pěvecká, výtvarná, foto a video. Ze všech koutů zlínského kraje se do Vsetína sjelo celkem pětadvacet soutěžících. „Letos se nám sešlo devět zpěváků, třináct výtvarníků a tři fotografové. Přijeli ze Vsetínska, ale i z Velehradu, Kunovic na Bělince, Kvasic a Loučky,“ vyjmenovala za pořádající Sociální služby Vsetín Táňa Olejníčková.

Čtyřčlenná porota, ve které zasedl i zpěvák Martin Filák hodnotila výkony, které předváděli soutěžící při zpěvu na playback, za doprovodu kytaristy a někteří se doprovázeli hrou na kytaru sami.

Soutěžící, porota i diváci, kterých byl plný sál, si mohli odpočinout během tanečních vystoupení. Mezi písničkami předvedli totiž své umění děti ze základní školy na Sychrově, které tančí ve skupinách Broučci a Mini broučci.

Pro přítomné připravili pořadatelé výtvarné dílničky a výrobky svých klientů vystavovali a prodávali zástupci sociálních služeb ve Vsetíně.
Z každé kategorie postoupí jeden až tři umělci do celostátního kola, které se uskuteční 19. září 2017 v Olomouci.