V Los Angeles se zúčastnili Mistrovství světa v interpretačním umění (WCOPA). V konkurenci soutěžících z jednapadesáti států získali oba ve své kategorii zlatou medaili.

Soutěž talentů se odehrávala v hollywoodském hotelu Westin Bonaventura. Petr Bazala a Eliška Hasalíková ze Základní umělecké školy Alfréda Radoka ve Valašském Meziříčí se zde kvalifikovali z postupového národního kola v Olomouci.

Petr Bazala, hráč na akordeon, učitel a hudební skladatel v jedné osobě napsal skladbu speciálně pro tuto příležitost pro svou žačku Elišku, která soutěžila v juniorské kategorii v oboru hudba. „Byla jsem nadšená a strašně šťastná. Nevěřila jsem, že se to může stát, že můžu vyhrát," svěřila se po svém triumfu Eliška Hasalíková. Zlatý byl mezi dospělými hudebníky také Petr Bazala.

„Jsem šťastný. To by byl asi každý po takovém úspěchu," řekl muzikant. Vítězství mu mimo jiné vyneslo také účast v televizním natáčení finálové show ze soutěže, která se vysílala živě po celých Státech. „Jediné, co mě trochu mrzelo, že jsem nemohl s ostatními navštívit všechna lákadla Los Angeles. Pro televizní natáčení finálového večera jsem dlouho nacvičoval nástupy a přehrával si repertoár. Ale stálo to za to," usmíval se Petr Bazala.