„V soutěži Podnikatelská nemovitost roku, kterou již sedmým rokem pořádala agentura Czechinvest, byla vyhodnocena jako třetí nejlepší brownfield,“ sdělila mluvčí vsetínské radnice Eva Stejskalová s tím, že pojmem brownfield odborníci označují objekt nebo lokalitu, která vznikla v minulosti jako pozůstatek průmyslové nebo jiné aktivity, není efektivně využívána a bez rekonstrukce ji ani nelze využít.

„V této kategorii byly tedy posuzovány jak již realizované, tak i plánované projekty regenerace brownfieldů, a to i bez konkrétního investora,“ přiblížil Milan Kratina z Czechinvestu. Do uvedené kategorie byly přitom přihlášeny téměř tři desítky projektů z celé republiky. „Projekty hodnotila nezávislá expertní komise s důrazem na kvalitu přípravy a zpracování, a to v návaznosti na znovuoživení přirozeného okolí,“ pokračuje Kratina.

Představitelé města Vsetína si tohoto ocenění váží. „Vnímám to jako ohodnocení kvalitní práce celého týmu, který se na realizaci projektu podílel,“ uvedla starostka Květoslava Othová. Slavnostní vyhodnocení soutěže se uskutečnilo uplynulý čtvrtek v Praze, ocenění převzala autorka projektu rekonstrukce - architektka Taťána Tszoumasová a Miroslav Evják, ředitel Agentury pro ekonomický rozvoj Vsetínska, která měla na starosti celou realizaci.