Porota ve složení Lucie Bílá, Jožo Ráž, Vašo Patejdl a Jan Baláž mohla výkony finalistů tentokrát pouze komentovat. „Martin byl můj kůň, líbí se mi jeho barva hlasu,“ přiznal Ráž. Filákovi byla nakloněna i Lucie Bílá, která by ho ráda viděla v jednom ze svých muzikálů.

Od překvapeného Martina si dokonce vyžádala číslo mobilního telefonu. Další dva porotci se přikláněli spíše k Czontosovi, shodně však uznali, že výkony zpěváků byly velmi vyrovnané.

To ostatně potvrdilo také telefonické hlasování: v závěru rozhodlo jen malé procento hlasů. Ján Baláž poté prohlásil, že Elán možná změní pravidla, a není tak vyloučené, že v muzikálu nakonec dostane roli i druhý finalista.

Martina Filáka přijela do Bratislavy podpořit početná skupina fanoušků z Valašska. Většina jich dorazila speciálním dvoupatrovým autobusem a hned po příjezdu na sebe poutala pozornost bouřlivým skandováním a zpěvem valašských písní.

To vše se dělo za hlasitého doprovodu bubnů a sirén. Další příznivci, včetně Martinovy maminky Anny Filákové pak jeli auty. „Jsou to nervy, ať už to máme za sebou. Ale na druhou stranu je to krásné,“ svěřila se těsně před finále Anna Filáková.

Její syn si atmosféru, která chvílemi připomínala vypjaté hokejové utkání, užíval. Na rozdíl od většiny fanoušků zůstal veselý i po vyhlášení výsledku.

„Byla to pro mě velká zkušenost a jsem rád, že jsem došel až tak daleko,“ řekl Filák pro Deník.

Na jeho příznivcích bylo nejprve znát obrovské zklamání, ale po krátké odmlce vsetínský kotel opět ovládla euforie.

Se skandováním Feši, Feši, což je přezdívka, kterou Martin v pořadu získal, se s gratulacemi nahrnuli ke svému hrdinovi.

Nejdéle smutná zůstala Filákova přítelkyně Jana Stupková. „Je to nespravedlivé. Martinovi mohli lidé z Česka posílat hlasy jen od jednoho operátora, takže byl v nevýhodě,“ zalitovala se slzami v očích.