„Koncertní šňůra je výjimečna tím, že zazní hned ve třech jazycích, v češtině, angličtině a španělštině. Doprovázet ji bude kytarista David Dorůžka, baskytarista Tomáš Liška a bubeník Martin Novák,“ přiblížila Petra Vesková ze vsetínského domu kultury.

Marta Töpferová, dcera herce Tomáše Töpfera, je jednou z nejlepších zpěvaček a písničkářek své generace. Po emigraci do USA v roce 1987 se Marta naučila plynule španělsky a zamilovala se do latinskoamerické kultury.

V Americe a ve Španělsku studovala sólový zpěv, hru na kytaru i tanec. „Začala skládat vlastní písně a hrát na jihoamerickou čtyřstrunnou kytaru cuatro,“ uvedla Vesková s tím, že Töpferová absolvovala řadu koncertů po USA, Španělsku, Francii, Argentině, Holandsku, Velké Británii a v mnoha dalších zemí celého světa.

Dodnes vydala čtyři alba, převážně složené z vlastní tvorby a sbírku českých, moravských a slovenských lidových písní.„Vstupenky na koncert, který startuje v sedm hodin večer, jsou k dostání v předprodeji v půjčovně kina Vatra,“ doplnila Vesková.