„Hra by se dala vyprávět jako anekdota o špinavém dědkovi, který nechce pustit jakousi protivnou ženu do prostoru, který snad právě on hlídá. Nebo trochu jinak jde o ženu zesnulou a jejím cílem je nebe. Dědek je jakýmsi nebeským hlídačem. Já říkám, že je to jakási pochmurná pocta dvacátému století," přiblížil námět hry autor.

Pro herce Divadla v Lidovém domě to bude první premiéra letošní sezony. V posledních letech se divadelníci při výběru her orientovali zejména na komedie.

Hra Marta Peschek jde do nebe jednoznačná veselohra není. „Můžeme ji uvádět jako komedii, ale ze strany autora jde spíš o jízlivost. V každém případě se jedná o komorní hru ve dvou lidech, kteří se baví, jak to s nebem je a tyto otázky si musí klást i divák," přiblížil režisér Pavel Rejman.

Podle jeho názoru je hra obecně platná i pro současnost, i když je historizující. Je o hodnotách, které nejsou obecné. „Pustili jsme se do složitější látky, hodně času jsme věnovali přípravě. Není to ani prvoplánová komedie, ani tragédie. Je to svým způsobem nastavení zrcadla pro každého," řekla představitelka hlavní role Marty Renata Trličíková.

Podle vsetínských divadelníků je nutné hru Marta Peschek jde do nebe vidět. Během představení si divák doplňuje otázky a odpovědi a utvoří si vlastní názor. Hra trvá 90 minut a je bez přestávky. Komorní představení doplnil hudbou vsetínský muzikant Dušan Trličík.