ZLÍNSKO

KINA

ZLÍN:

Golden Apple Cinema: Čarodějův učeň (17.15, 19.45), Expendables: Postradatelní (16, 18, 20.15), Kajínek (20), Machři (16.45, 19, 21.15), Poslední vládce větru (15, 17.30, 20.30), Salt (15.15, 19.55), Shrek: Zvonec a konec (16.30, 18.30), Trik (17.45).

Velké kino: Robin Hood (10, 14), Kajínek (16.30, 19).

LUHAČOVICE:

Kino Elektra: Solomon Kane (19.30).

VIZOVICE:

Kino Vizovice: Baaria (19.30).

KLUBY, KONCERTY

ZLÍN:

Flip: Diskotéka (21).

U Tetoura: Bloody Phoenix + Blues for the Redsun (21).

LUHAČOVICE:

Vinárna Racek: Taneční večery s živou hudbou (19).

VÝSTAVY

ZLÍN:

2. patro zámku: Výstava PROSTOR Z(I)LIN(A) (do 12. 9.).

Přednáškový sál: Nevstupovat – vyvolávám! – výstava zachycuje vývoj fotografie a fotografického vybavení (do 5. 9.).

VALAŠSKÉ KLOBOUKY:

Vestibul Městského úřadu: Případ faráře Půčka: Nedašov 1949 – stálá expozice, Čestní občané města Valašské Klobouky (do 31. 12.).

LUHAČOVICE:

Muzeum Luhačovického Zálesí: Příběh vyšívaného šátku – výstava o podomáckém zpracování rostlinných vláken a využití rostlinných barviv (do 31. 10.).

BRUMOV-BYLNICE:

Městské muzeum: Má Vlára, Z opuštěných domů – výstava fotografií Antonína Kostky a Milana Červenky (do 30. 10.).

SLAVIČÍN:

Galerie Jasmín: Kresby světlem – výstava fotografií, grafik, koláží (do 30. 9.).

UHERSKOHRADIŠŤSKO

KINA

KUNOVICE:

Kino Lípa: Jak vycvičit draka (17, 19.30).

DIVADLA

UHERSKÉ HRADIŠTĚ:

Slovácké divadlo: Harold a Maude (19).

VÝSTAVY

UHERSKÉ HRADIŠTĚ:

Galerie Slováckého muzea: Karel Bartošík – Kapesní stříbro (do 3. 10.).

Slovácké muzeum: Československý filmový plakát 1959 – 1989, Francouzská kinematografie v československém plakátu (do 12. 9.).

Galerie Slováckého muzea: Odtud jinam a zase zpátky: Gabriela Nováková-Varmužová – kresba, Vratislav Varmuža – plastika, grafika (do 10. 10.).

Kino Hvězda: Chřiby neznámé – výstava fotografií Bořka Žižlavského, Jiřího Blahy, Ivo Hubíka a Karla Grabovského – stálá expozice.

STARÉ MĚSTO:

Památník Velké Moravy: Obrazy, sochy, kresby, grafika z 19. a 20. století – stálá expozice.

KUNOVICE:

Letecké muzeum: Namaluj letadlo – výstava dětských kreseb.

BUCHLOVICE:

Areál státního zámku Buchlovice: Na počátku byla hlína – stálá archeologicko-etnografická expozice keramiky.

Zámek: Appetitus Naturae – výstava fotografií Eduarda Timka (do 30. 9.).

VLČNOV:

Muzeum lidových pálenic: Výstava je věnována podomácké výrobě slivovice a ovocných destilátů a její historii na moravskoslovenském pomezí – stálá expozice.

KROMĚŘÍŽSKO

KINA

KROMĚŘÍŽ:

Kino Nadsklepí: Kuky se vrací (17), Užívej si, co to jde (19.30).

VÝSTAVY

KROMĚŘÍŽ:

Muzeum Kroměřížska: Historie ukrytá pod dlažbou města – stálá expozice.

Zámek: Výstava Josef Ignác Sadler 1725 – 1767 (do 3. 10.).

Galerie Arcibiskupského zámku: Prosluněné obrazy – výstava Renaty Klogner Štolbové (do 3. 9.).

HOLEŠOV:

Zámek: Alfons Mucha – výstava obrazů (do 26. 9.).

VSETÍNSKO

KINA

VSETÍN:

Kino Vatra: Sexy 40 (19.30).

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM:

Kino Panorama: Černej Dynamit (18), Single Man (20).

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ:

Kino Svět: Český mír (17.30), Muži, kteří nenávidí ženy (19.30).

ZUBŘÍ:

Kino Klub: Toy Story 3: Příběh hraček (20).

KLUBY, KONCERTY

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ:

Hvězdárna: Astronomická pozorování oblohy (21).

VÝSTAVY

VSETÍN:

Galerie na Letné: Výstava prací žáků výtvarného oboru ZUŠ – stálá expozice.

Zámecká věž: Astronomie v průběhu staletí – výstava k 400. výročí od prvního pozorování hvězdné oblohy dalekohledem – stálá expozice.

Zámecká galerie: Zbojnický mýtus – výstava výtvarných uměleckých děl se zbojnickou tematikou (do 5. 9.).

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ:

Muzeum: Recept na ženu – fotografie Milana Borovičky (do 26. 9.).

Galerie Sýpka: Jožka Baruch – …grafická balada (do 1. 7. 2011).

Galerie Sýpka: Erik Šille a Michal Czinege – výstava prací mladých slovenských autorů (do 26. 9.).

Městská knihovna: Filipíny – země tisíce ostrovů (do 31. 10.).

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM:

T–klub: Učitelia a absolventi – výstava pedagogů a absolventů ZUŠ IWK v Považskej Bystrici (do 5. 10.).