ZLÍNSKO

KINA

ZLÍN

Golden Apple Cinema: Kajínek (19.45), Karate Kid (15.45, 18.30), Let´s dance 3D (17.30), Machři (18.15, 20.30), Ondine (16), Poslední vládce větru (15.15), Rezident Evil: Afterlife (17, 19.15, 21.30), Román pro muže (15.30, 17.45, 20), Sammyho dobrodružství (15), Tajemství mumie (21.15).

Velké kino: Román pro muže (17, 19.30).

LUHAČOVICE

Kino Elektra: Ať vejde ten pravý (19.30).

VIZOVICE

Kino Vizovice: Exmanželka za odměnu (19.30).

KLUBY, KONCERTY

ZLÍN

Flip: Diskotéka (21).

Music land: Dj Martty (22).

LUHAČOVICE

Vinárna Racek: Taneční večery s živou hudbou (19).

Lázeňské divadlo: Láďa Kernd a světové evergreeny (19.30).

Sál Elektra: Z Čech až do Hollywoodu – travesti show (19.30).

DIVADLA

ZLÍN

Městské divadlo Zlín: Armagedon na Grbu (19).

VÝSTAVY

ZLÍN

Galerie Kabinet T: Berlínští umělci: Astrid Sourkova, Markus Selg a Erwin Kneihsl uvedou výstavu inspirovanou výstavbou města Zlína na téma rychle rostoucí metropole (do 22. 10.).

Dům umění: Civilizované bydlení pro každého – výstava Jana Vaňka (do 14. 11.).

32. budova továrního areálu Svit: Hry a klamy – interaktivní putovní výstava, kde je dotýkání se exponátů povoleno a vyžadováno (do 7. 11.).

Zámek: Velkoměstská periferie – výstava Zbyňka Baladrána, Barbory Klímové, Jiřího Skály a Tomáše Svobody (do 28. 11.).

Alternativa – kulturní institut Zlín: Barvy snů – výstava Renaty Švecové (do 30. 10.).

VALAŠSKÉ KLOBOUKY

Vestibul městského úřadu: Případ faráře Půčka: Nedašov 1949 – stálá expozice, Čestní občané města Valašské Klobouky (do 31. 12.).

LUHAČOVICE

Muzeum Luhačovického Zálesí: Příběh vyšívaného šátku – výstava o podomáckém zpracování rostlinných vláken a využití rostlinných barviv (do 31. 10.).

BRUMOV-BYLNICE

Městské muzeum: Má Vlára, Z opuštěných domů – výstava fotografií Antonína Kostky a Milana Červenky (do 30. 10.).

SLAVIČÍN

Galerie Jasmín: Kresby světlem – výstava fotografií, grafik, koláží (do 30. 9.).

UHERSKOHRADIŠŤSKO

KINA

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Kino Mír: Ženy v pokušení (17.30), Rozchod (20).

KUNOVICE

Kino Lípa: Zatím spolu, zatím živi (19.30).

KLUBY, KONCERTY

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Klub No. 6: Diskotéka (21).

Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana: Historie lidové hudby v našem kraji (16).

DIVADLA

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Slovácké divadlo: Obchodník s deštěm (17).

VÝSTAVY

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Galerie Slováckého muzea: Karel Bartošík – Kapesní stříbro (do 3. 10.).

Galerie Slováckého muzea: Jaroslav Koléšek – Archeologie stroje (do 31. 12.).

Galerie Slováckého muzea: Odtud jinam a zase zpátky: Gabriela Nováková-Varmužová – kresba, Vratislav Varmuža – plastika, grafika (do 10. 10.).

Klub kultury: Branislav Kristín – Obrazy (do 7. 10.).

Kino Hvězda: Chřiby neznámé – výstava fotografií Bořka Žižlavského, Jiřího Blahy, Ivo Hubíka a Karla Grabovského – stálá expozice.

STARÉ MĚSTO

Památník Velké Moravy: Obrazy, sochy, kresby, grafika z 19. a 20. století – stálá expozice.

KUNOVICE

Letecké muzeum: Namaluj letadlo – výstava dětských kreseb.

BUCHLOVICE

Areál státního zámku Buchlovice: Na počátku byla hlína – stálá archeologicko-etnografická expozice keramiky.

Zámek: Appetitus Naturae – výstava fotografií Eduarda Timka (do 30. 9.).

VLČNOV

Muzeum lidových pálenic: Výstava je věnována podomácké výrobě slivovice a ovocných destilátů a její historii na moravsko slovenském pomezí – stálá expozice.

KROMĚŘÍŽSKO

KINA

KROMĚŘÍŽ

Kino Nadsklepí: Poslední vládce větru (17, 19.30).

KLUBY, KONCERTY

KROMĚŘÍŽ

Music Club Slady: Dj Prudík (20).

VÝSTAVY

KROMĚŘÍŽ

Muzeum Kroměřížska: Historie ukrytá pod dlažbou města – stálá expozice.

Zámek: Výstava Josef Ignác Sadler 1725 – 1767 (do 3. 10.).

Galerie Orlovna: František Hodonský – výstava obrazů a matric k dřevořezům (do 4. 10.).

VSETÍNSKO

KINA

VSETÍN

Kino Vatra: Román pro muže (19.30).

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

Kino Panorama: Sexy 40 (18), (K)Lamač srdcí (20).

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Kino Svět: Sammyho dobrodružství (16), Kajínek (17.45, 20).

KLUBY, KONCERTY

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Hvězdárna: Astronomická pozorování oblohy (20).

VSETÍN

Hvězdárna: Pozorování Slunce a exkurze na hvězdárně (9).

Koordinační a informační centrum: Jiří Míža – koncert akustického ragtime-bluesového písničkáře (19).

VÝSTAVY

VSETÍN

Galerie na Letné: Výstava prací žáků výtvarného oboru ZUŠ – stálá expozice.

Zámecká věž: Astronomie v průběhu staletí – výstava k 400. výročí od prvního pozorování hvězdné oblohy dalekohledem – stálá expozice.

Zámek: Budiž světlo! – výstava provede historií osvětlování lidských obydlí a jejich okolí od nejstarších dob po současnost (do 9. 1. 2011).

Zámek: Kouzlo dotyku – interaktivní výstava, kde neplatí zákaz Nedotýkat se exponátů! (do 31. 12.).

Zámecká galerie: Čas cest a návratů – výstava obrazů Josefa Bartoloměje Krále (do 7. 11.).

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Galerie Sýpka: Jožka Baruch – …grafická balada (do 1. 7. 2011).

Městská knihovna: Filipíny – země tisíce ostrovů (do 31. 10.).

Zámek Kinských: Kouzlení s paličkovanou krajkou (do 10. 10.).

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

T–klub: Učitelia a absolventi – výstava pedagogů a absolventů ZUŠ IWK v Považské Bystrici (do 5. 10.).

NOVÝ HROZENKOV

Památník Antonína Strnadela: Ateliér 1955 – výstava hvozdenského výtvarníka Oldřicha Františka Krajíčka (do 31. 10.).