ZLÍNSKO

KINA

ZLÍN:

Golden Apple Cinema: Shrek: Zvonec a konec (15.05, 17.15, 19, 21), Muži, kteří nenávidí ženy (19.15), Počátek (16.30, 19.30), Predátoři (17.30, 19.45, 21.50), Sexy 40 (18.45, 20.45), Street Dance (17), Toy Story 3 (15), Twilight sága: Zatmění (15.45, 18.30, 21.15), Ženy v pokušení (16.15), Kuky se vrací (15.30).
Velké kino: Shrek: Zvonec a konec (16.30), Solomon Kane (19.00).
Letní kino na lyžařském svahu: Zatím spolu, zatím živi (21.15).

VŠEMINA:

Letní kino: Rin Hood (21.30)

LUHAČOVICE:

Kino Elektra: Líbáš jako Bůh (19.30).

VÝSTAVY

ZLÍN:

Muzeum jihovýchodní Moravy: Velký výstavní sál: Z truhel nejnádhernější šat – výstava módy evropských panovnických dvorů (do 29. 8.).
Spojovací chodba zámku: Ilustrace a kresby Ladislava Pálky (do 29. 8.).
2. patro zámku: Výstava PROSTOR Z(I)LIN(A) (do 12. 9.).
Přednáškový sál: Nevstupovat – vyvolávám! – výstava zachycuje vývoj fotografie a fotografického vybavení (do 5. 9.).
Krajská galerie výtvarného umění: Fenomén Baťa / Zlínská architektura 1910 – 1960 (do 29. 8.).

VALAŠSKÉ KLOBOUKY:

Vestibul městského úřadu: Případ faráře Půčka: Nedašov 1949 – stálá expozice.
Stará radnice: Výstava výtvarníka Josefa Jeřábka (do 15. 8.).

LUHAČOVICE:

Muzeum Luhačovického Zálesí: Příběh vyšívaného šátku - výstava o podomáckém zpracování rostlinných vláken a využití rostlinných barviv (do 31. 10.).

BRUMOV-BYLNICE:

Městské muzeum: Má Vlára, Z opuštěných domů – výstava fotografií Antonína Kostky a Milana Červenky (do 30. 10.).

SLAVIČÍN:

Galerie Jasmín: Kresby světlem – výstava fotografií, grafik, koláží (do 30. 9.).

UHERSKOHRADIŠŤSKO

KINA

UHERSKÉ HRADIŠTĚ:

Kino Hvězda: Parade (8.30), Sanatorium na věčnosti (11), Záhadný případ Galginův (14.30), Druhá strana mince (17), Pan nikdo (20.30), Rejkjavík (23.59).
Kino klub kultury: Klec (9), Džusový román (11.30), Pes jí psa (15), Protektor (17.30), Ďáblův ostrov (21), Úplně geniální (23.30).
Kino Kreslírna UMPRUM: Proč (11), Pásmo krátkých filmů (14.30), Počátek a lev (20.30), Proces H - Den sedmý, den osmý (23).
Letní kino: Kawasakiho růže (21.30), Třetí muž (23.30).
Letní kino Smetanovy sady: Playtime (23.30).
Kino Mír: Jen pár šestáků (11), Hněv bohů (14.30), měsíc v nás (17), Mazaný blázen (20.30).
Kino Reduta: Pásmo krátkých filmů (9), Nedělní hrátky (11.30), Vše na čem záleží (15), Bunny a býk (17.30), Solidarita, Solidarita (21), Zvítězit (23.30).
Kino Slovácké divadlo: Dobré srdce (8.30), Já taky (11), Kvílení (14.30), Satanské tango (17).
Kino Sportovní hala: Panika v městečku (11.30), Únos (15.30), Kondoři se nepohřbívají každý den (18), Heima: Film kapely Sigur Ros (21.30), V pasti (23.30).

UHERSKÝ BROD:

Letní kino: Kouzelná chůva a Velký třesk (18).

KLUBY, KONCERTY

UHERSKÉ HRADIŠTĚ:

No. 6.: Diskotéka (21).
Klub Mír: Bassta Fidli Nights - Letní filmová škola (21).

VÝSTAVY

UHERSKÉ HRADIŠTĚ:

Galerie Slováckého muzea: Karel Bartošík – Kapesní stříbro (do 3. 10.).
Galerie Slováckého muzea: Tomáš Vosolsobě – obrazy, kresby, grafika (do 15. srpna).
Slovácké muzeum: Československý filmový plakát 1959 – 1989, Francouzská kinematografie v československém plakátu (do 12. 9.).
Galerie Slováckého muzea: Odtud jinam a zase zpátky: Gabriela Nováková-Varmužová – kresba, Vratislav Varmuža – plastika, grafika (do 10. 10.).
Kino Hvězda: Chřiby neznámé – výstava fotografií Bořka Žižlavského, Jiřího Blahy, Ivo Hubíka a Karla Grabovského – stálá expozice.

STARÉ MĚSTO:

Památník Velké Moravy: Obrazy, sochy, kresby, grafika z 19. a 20. století – stálá expozice.

KUNOVICE:

Letecké muzeum: Namaluj letadlo – výstava dětských kreseb.

BUCHLOVICE:

Areál státního zámku Buchlovice: Na počátku byla hlína - stálá archeologicko-etnografická expozice keramiky.
Zámek: Appetitus Naturae – výstava fotografií Eduarda Timka (do 30. 9.).

VLČNOV:

Muzeum lidových pálenic: Výstava je věnována podomácké výrobě slivovice a ovocných destilátů a její historii na moravskoslovenském pomezí – stálá expozice.

KROMĚŘÍŽSKO

KINA

KROMĚŘÍŽ:

Kino Nadsklepí: Kick-Ass (17, 19.30), Muž ve stínu (19.30).

HOLEŠOV:

Kino Svět: Koncert (21).

KLUBY, KONCERTY

Dům Kultury Kroměříž (Velké náměstí): Academic Jazz Band Přerov (18).

VÝSTAVY

KROMĚŘÍŽ:

Muzeum Kroměřížska: Historie ukrytá pod dlažbou města – stálá expozice.
Muzeum: Salvador Dalí: Božský komediant (do 15. 8.).
Zámek: Výstava Josef Ignác Sadler 1725-1767 (do 3. 10.).
Květná zahrada: Sochy v zahradě (do 31. 8.).

HOLEŠOV:

Zámek: Výstava pohlednic, faleristiky, magnetofonů a rádií (do 29. srpna).
Zámek: Alfons Mucha – výstava obrazů (do 26. 9.).

CHROPYNĚ:

Zámek: Soumrak zemské hotovosti – výstava přibližuje výzbroj a výstroj žoldnéřských vojsk v 16. a 17. století (do 29. 8.).

VSETÍNSKO

KINA

VSETÍN:

Kino Vatra: Kouzelná chůva a Velký třesk (17), Twilight sága: Zatmění (19.30).

BYSTŘIČKA:

Letní kino: Mamas and Papas (21.15).

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM:

Kino Panorama: Chlupatá odplata (18), A-Team (20).

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ:

Kino Svět: Toy Story 3-Příběh hraček(18), Predátoři (20).

KLUBY, KONCERTY

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ:

Hvězdárna: Astronomická pozorování pro veřejnost (21).

VSETÍN:

Hvězdárna: Pozorování Slunce a exkurze ve hvězdárně (9), Večerní astronomická pozorování (22).

VÝSTAVY

VSETÍN:

Galerie na Letné: Výstava prací žáků výtvarného oboru ZUŠ – stálá expozice.
Zámecká věž: Astronomie v průběhu staletí – výstava k 400. výročí od prvního pozorování hvězdné oblohy dalekohledem – stálá expozice.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ:

Muzeum: Recept na ženu – fotografie Milana Borovičky (do 26. 9.).
Galerie Sýpka: Jožka Baruch - …grafická balada (do 1. 7. 2011).
Kostel Nejsv. Trojice: Krásy Trenčínského kraje (do 31. 8.).
Galerie kaple: Lokalita: Zahrádka od Denisy Krausové (do 25. 8.).

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM:

Městská knihovna: Barevný svět her 2 – pokračování výstavy výtvarných a literárních prací žáků rožnovských škol (do 31. 8.).
T–klub: Učitelia a absolventi – výstava pedagogů a absolventů ZUŠ IWK v Považskej Bystrici (do 5. 10.).