Jde svým způsobem o výjimku. Na většině dalších míst se totiž o pěvecký základ postarají převážně děti z mateřských a základních škol. „Chtěly jsme, aby hvězdička na mapě republiky, označující místa, kde se koledy s Deníkem budou zpívat, svítila také ve Velkých Karlovicích," prozradila se smíchem vedoucí souboru Jitka Ryplová.

Místem pro zpěv koled se ve Velkých Karlovicích stane prostranství před mateřskou školou. „Je to důstojné prostředí pro takovou akci. Zazpíváme si u krásného nazdobeného stromu. Určitě se k nám přidají i děti ze školky a věřím, že také lidé z okolních domů. Moc se na zpívání koled s Valašským deníkem těšíme," svěřila se Jitka Ryplová.

Karlovjanky se nestaly jedinou výjimkou letošního zpívání koled s Deníkem na Valašsku. K účasti se totiž zaregistrovala výhradně za svoji osobu a rodinu Martina Pírková ze Vsetína. „Předvánoční čas mám moc ráda. I to rozhodlo," řekla maminka tří chlapců. Její synové navíc tančí v Malé Jasénce. „Takže ke zpěvu mají blízko. A navíc, v dnešní době je důležité umět se na chvilku zastavit a jít si zazpívat koledy jenom tak. To všechno jsou důvody, proč půjdeme ve Vsetíně na terasu před Dům kultury koledy zpívat," dodala Martina Pírková.

Akce Česko zpívá koledy, kterou pořádají regionální Deníky po celé republice, se koná ve středu 9. prosince.

Na Valašsku se do této chvíle přihlásili k účasti lidé ve dvanácti městech a vesnicích.

Kromě Velkých Karlovic tak budou Valaši ve středu 9. prosince přesně v 18. 00 hodin zpívat také ve Valašském Meziříčí, Vsetíně, v Karolince, Lidečku, Leskovci, Kateřinicích, Poličné, Zubří, Janové, Ratiboři a na Hovězí. Do akce je ale možné se stále přihlásit. Učinit tak mohou spolky i jednotlivci ZDE