Oslav se zúčastnili také zástupci místní radnice a nechyběl ani bývalý starosta Jiří Čunek. Narozeninová párty začala dopoledne před knihovnou, a to symbolickým sfouknutím svíčky na dortu ve tvaru knihy, který rozkrojila vsetínská starostka Květoslava Othová. Poté se gratulanti přesunuli do budovy, kde byl připraven program plný her, soutěží a zábavného čtení.

„Už rok působíme v nových krásných, prostorných a prosluněných prostorách, na což reagovali nejen knihovníci organizováním spousty nových zajímavých akcí, ale také čtenáři. Těch za posledních dvanáct měsíců přibylo o třicet procent,“ zhodnotila ředitelka Helena Gajdušková. Takřka denně se v knihovně konají besedy, divadelní představení, ale také koncerty nebo vzdělávací akce.

„V rámci projektu Komunitní knihovna celoživotního vzdělávání se zaměřujeme především na maminky na mateřské dovolené, seniory nebo nezaměstnané,“ řekla Gajdušková. Knihovna však rozšiřuje i služby pro čtenáře. „Zavedli jsme půjčování bestselerů za poplatek, což se nám osvědčilo: v současné době máme všechny tituly rozpůjčovány,“ poznamenala ředitelka s tím, že služba je výhodná pro obě strany, protože knihovna tak může nakoupit mnohemvíce titulů.