O srdce diváků se poperou pohotoví pianisté Zdeněk Král a Martin Jakubíček.

„Oba se již nemohou dočkat diváckých hudebních přání, které vtipnou formou přímo na pódiu po chvilce přípravy zpracují do neuvěřitelných improvizačních kreací," ubezpečila Lenka Přečková, vedoucí odboru kultury zuberské radnice.

Prozradila, že Zdeněk Král studoval klavírní obor na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, absolvoval též obor kompozice a teorie hudební tvorby na brněnské Janáčkově akademii múzických umění.

„V současnosti koncertuje doma i v zahraničí, spolupracuje s Českou televizí, nahrávacími společnostmi a jeho umění reprezentuje bohatá diskografie," doplnila Lenka Přečková.

Jeho „soupeřem" v Zubří bude Martin Jakubíček, absolvent Konzervatoř Brno v oborech cembalo a skladba a rovněž absolvent JAMU, kde se zabýval improvizací.

„Kromě sólové činnosti působí jako umělecký vedoucí renomovaných komorních seskupení, spolupracuje s našimi i zahraničními komorními orchestry a četnými sbory," řekla Lenka Přečková. Též spolupracuje s rozhlasem a televizí a mimo mnohé další působí i jako varhaník v brněnských kostelech.

Improvizační souboj dvaceti prstů na klaviaturách začíná v Klubu Zubří v pátek 10. dubna od 18 hodin.