Diváci si uvedené klenoty klasické hudby vychutnají v přímém satelitním přenosu z pražského Rudolfina, kde je přednese Česká filharmonie pod taktovkou šéfdirigenta Jiřího Bělohlávka. Sólistou bude koncertní mistr České filharmonie Josef Špaček. Koncert bude přenášen v HD kvalitě a v prostorovém zvu­ku.

Vůbec první přímé přenosy koncertů klasické hudby do kin české provenience nabídla ve spolupráci s Českou filharmonií distribuční společnost Aerofilms.

„Na nabídku bezprostředně reagovalo dvacet kin po celé České republice včetně našeho. Koncerty jsme zařadili do cyklu Klasika v kině Vatra," uvedl dramaturg vsetínského kina Petr Mašata.

Pilotní přenosy se odehrají v říjnu a prosinci vždy v sobotu v odpoledních časech. Cílem je přilákat mnohem širší obecenstvo, než může pojmout pražské Rudolfinum. „Obrazový a zvukový zážitek v kině má vysokou míru autenticity. Proto budeme hrát s vědomím, že je v tutéž chvíli s námi nebývalý počet soustředěných a zanícených posluchačů. Moc se na to těším," prozradil šéfdirigent České filharmonie Jiří Bělohlávek.

Zážitek diváků v kinosálech včetně vsetínské Vatry bude nejen cenově dostupnější oproti vstupence do Rudolfina, ale také bohatší o detaily. Ty nabídne deset kamer používaných při přímém přenosu.

Kromě koncertů samotných diváci zhlédnou úvod před představením, budou sdílet atmosféru Rudolfina před rozezněním prvních tónů a v rozhovorech vysílaných během přestávky se dozví zajímavosti ze zákulisí koncertu.

„Česká filharmonie je světově uznávaným orchestrem. Patří k absolutní koncertní špičce. Je tedy přirozené, že se projektem satelitních přenosů přiblíží stejně renomovaným zahraničním tělesům," sdělil za distribuční společnost Aerofilms Ivo Andrle.

Vstupenka na přímý přenos koncertů České filharmonie v kině Vatra Vsetín je 250 Kč. Přenos začíná v sobotu 25. října od 14.45 hodin. Přibližná délka představení je 146 minut. Informace o prodeji a rezervaci vstupenek jsou k nalezení na stránkách www.kinovatra.cz.