Stane se tak na večerní hudební přehlídce Melody Metal Night, která se koná od 20 hodin v malém sále Domu kultury ve Vsetíně.

Původně muzikanti plánovali premiéru hudebního filmu na vyhlášení cen soutěže Spark Fresh Blood v Českých Budějovicích, v níž kapela Ascendancy zvítězila. Po odložení koncertu se ale rozhodli udělat premiéru na domácí půdě.

„Koncert v Českých Budějovicích zrušil pořadatel kvůli nemoci. Nad přesunem premiéry na páteční koncert ve Vsetíně jsme neváhali ani minutu," uvedl zpěvák kapely Ascendancy Ivan Jakubo.

Podle jeho slov budou diváci klipem určitě překvapení. Těšit se můžou na akční zápletku se spoustou efektů a grafické 3D vizualizace. „Je to zcela pro kapely neobvyklý klip a určitě i filmoví nadšenci budou mít o zážitek postaráno," je přesvědčený Ivan Jakubo.

Výroba klipu zabrala více než rok a půl práce. Pod veškerými 3D vizualizacemi, stejně jako pod scénářem, kamerou, režií i kulisami jsou podepsáni vsetínští rodáci bratři Radim a Vladislav Bartoňovi.

Představení krátkého hudebního filmu k písni A man without identity bude vyvrcholením metalového večera ve vsetínském Domě kultury, jehož pořadateli jsou právě členové kapely Ascendancy.

Příznivci tvrdé muziky se mohou těšit také na mladou kapelu Neutral z Topolné, která hraje melodický power metal. Na svém kontě má kromě jiného vystoupení na velkém festivalu Masters of Rock, ukázala se také jako předskokan známých kapel Arakain, Tublatanka, Kreyson nebo světových Magnum.

Jako třetí vystoupí skupina Power 5 z Brumova. Tato stálice české rockové a metalové scény už se také představila na velkých festivalech jako je Masters of Rock, Noc plná hvězd či Trnkobraní. Předskakovali též světovým hvězdám jako Helloween, Accept, U.D.O., Kreator a další.

Melody Metal Night začíná ve vsetínském Domě kultury v pátek 13. února ve 20 hodin.