Myslivecký ples ve Fryštáku

Kdy: v sobotu 23. února od 19.30 hodin

Kde: v kulturním sále ZDV Fryšták Proč přijít: K tanci a poslechu hraje skupina CLERA. K občerstvení budou zvěřinové speciality a moravská vína. Vstupné je 150 korun.

Maškarní ples v Kašavě

Kdy: v sobotu 23. února od 20 hodin

Kde: Orlovna v Kašavě Proč přijít: Ples pořádá Dechová hudba Trnkovjanka, která také slibuje příjemnou zábavu.

Myslivecký ples ve Valašských Kloboukách

Kdy: v sobotu 23. února od 20 hodin

Kde: Kulturní dům Klobučan ve Valašských Kloboukách Proč přijít: Ples pořádá Myslivecký spolek Valašské Klobouky, a to konkrétně v Kulturním domě Klobučan, k tanci a poslechu zahraje Fortuna, čeká vás bohaté občerstvení a tombola. Vstupné je 150 korun

Ples ZŠ Vlára ve Slavičíně

Kdy: v sobotu 23. února od 20 hodin

Kde: sál sokolovny ve Slavičíně

Proč přijít: K tanci a poslechu hraje kapela Showband. Vstupné je 100 korun. Na programu je polonéza žáků devátých tříd či společenský tanec, o který se postará Fortuna Zlín.

Maškarní fašankový ples ve Slavičíně

Kdy: v sobotu 2. března od 19.30 hodin

Kde: sál sokolovny ve Slavičíně

Proč přijít: K tanci a poslechu zahraje Clera Band. Těšit se můžete na bohatou tombolu, překvapení večera, průvod masek či bohaté občerstvení. Vstupné je v předprodeji 100 korun, na místě pak lidé zaplatí 120 korun, masky mají vstupné zdarma. Ples pořádá Sbor dobrovolných hasičů Slavičín.

Tradiční fašanková zábava ve Slavičíně

Kdy: v sobotu 2. března od 19.30 hodin

Kde: Sport baru u Zemánků ve Slavičíně

Proč přijít: K tanci a poslechu hraje hudba DJ Ptáček, bohatá tombola je samozřejmostí.

Fašanková veselice v Brumově-Bylnici

Kdy: v úterý 5. března od 17 hodin

Kde: kulturní dům Družba v Brumově-Bylnici Proč přijít: Tradiční akce Klubu důchodců v Brumově-Bylnici s pochováváním basy. Pořadatelé slibují dobrou zábavu.

Společenský tematický ples 5. Základní školy Komenského II ve Zlíně

Kdy: v pátek 8. března od 19.30 hodin

Kde: Interhotel Moskva ve Zlíně Proč přijít: Ples v Interhotelu Moskva bude na téma Asie, vítáno je oblečení ve stylu gejša, samuraj apod. K tanci a poslechu zahraje Showband. Vstupné je 250 korun.

Fašanková zábava s pochováním basy ve Valašských Kloboukách

Kdy: v pátek 1. března od 20 hodin

Kde: Kulturní dům Klobučan ve Valašských Kloboukách Proč přijít: Pochovávání basy bude se soubory Dúbrava a Klobučan. K tanci a poslechu vám zahraje skupina Fortuna. Vstupné je 100 korun.

Kloboukový ples v Březnici

Kdy: v sobotu 2. března od 19.30 hodin

Kde: sál sokolovny v Březnici Proč přijít: K tanci a poslechu hraje skupina Kosovci. V programu také mimo jiné vystoupí: Ludvík Písek (krasojízda na kole) či Sky Gym Zlín sportstudio. Bohatá tombola a občerstvení zajištěny! První cenou v tombole je pobyt v termálních lázních Vadaš-Štúrovo pro dvě osoby na pět nocí. „Kdo by chtěl přispět sponzorským darem do tomboly a podpořit tak děti ZŠ a MŠ Březnice, kontaktujte prosím Obecní úřad Březnice,“ vzkazují pořadatelé.

X. Reprezentační ples Fakulty logistiky a krizového řízení UTB

Kdy: v pátek pátek 22. února od 18.45 hodin

Kde: Klub Kultury Uherské Hradiště Proč přijít: Cena vstupenky je 200 korun, dobrá zábava je zajištěna.

Krojový ples v Hluku

Kdy: v sobotu 23. února od 19 hodin

Kde: tvrz v Hluku Proč přijít: K tanci a poslechu hrají Dechová hudba Šarovec a Cimbálová muzika Babica. Chybět nebude bohatá tombola, vstupné je 100 korun, krojovaní mají vstup zdarma. Vystoupí FS Okluky.

Krojový ples v Babicích

Kdy: v sobotu 23. února od 19.30 hodin

Kde: kulturní dům v Babicích Proč přijít: K tanci a poslechu zahraje DH Straňanka a CM Lintava. Babická chasa s hosty předtančí českou besedu. Připravena bude bohatá tombola. Na ples zve hodová chasa Babice pod záštitou obce Babice.

V. Sportovní ples v Bystřici pod Lopeníkem

Kdy: v sobotu 23. února od 19.30 hodin

Kde: kulturní dům v Bystřici pod Lopeníkem Proč přijít: K tanci a poslechu bude hrát hudební skupina Rytmus. Vstupné je 80 korun. Předprodej vstupenek je v Hospůdce na hřišti v Bystřici pod Lopeníkem

XVII. farní ples v Uherském Brodě

Kdy: v sobotu 23. února od 19.30 hodin

Kde: Dům kultury Uherský Brod Proč přijít: Ples zahájí polonéza žáků Katolické základní školy v Uherském Brodě, občerstvení i tombola zajištěny. K tanci a poslechu hraje dechová hudba Vinařinka ze Žeravic. Zve Římskokatolická farnost Uherský Brod.

Farní ples v Březové

Kdy: v sobotu 23. února od 20 hodin

Kde: víceúčelová hala Březová Proč přijít: K tanci a poslechu hraje Dechová hudba Javorinka ze Strání. Chybět nebude bohatá tombola, vstupné je 100 korun.

XVII. Knihovnický taneční vínek v Uherském Hradišti

Kdy: v sobotu 2. března od 20 hodin

Kde: Reduta v Uherském Hradišti Proč přijít: K tanci a poslechu hraje VHS Nedakonice. Těšit se můžete na taneční vystoupení TK Rokaso UH a břišní tanečnice. Chybět nebude ani fotokoutek. Vstupné je 249 korun.

XI. vinařský ples v Hluku

Kdy: v sobotu 9. března od 19 hodin

Kde: sportovní hala v Hluku Proč přijít: Hraje Mistříňanka, CM Vinár, CM Linda, Žízeň a hlad či Kumpanovi muzikanti.

Ples SOŠ a gymnázia Staré Město

Kdy: v pátek 15. března od 19.30 hodin

Kde: SKC Staré Město Proč přijít: Hraje Motýl Band CZ, Cimbálová muzika Bálešáci a DJ Andrew Melk. Těšit se můžete na polonézu, bohatou tombolu či také fotokoutek. Vstupné je 180 korun.

Pofašanková maškarní veselice ve Vlčnově

Kdy: v sobotu 30. března od 19.30 hodin

Kde: Klub sportu a kultury Vlčnov Proč přijít: K tanci a poslechu hraje skupina Na Ex, občerstvení všeho druhu je zajištěno, tombola a bujaré veselí rovněž. Zve Žlutý Balet a obec Vlčnov.

21. Reprezentační ples Arcibiskupského gymnázia Kroměříž

Kdy: v pátek 22. 2. od 19.30 hodin

Kde: v Domě kultury Kroměříž Proč přijít: Navštivte tradiční ples AG. Potkejte své známé a přátele a podpořte školu. Zvaní jsou především všichni absolventi. Ústředním tématem plesu je Hollywood.

XV. ples dárců krve

Kdy: v pátek 22. 2. od 20 hodin

Kde: sál Psychiatrické nemocnice Kroměříž Proč přijít: K tanci a poslechu hrají hudební skupina One classic pod vedením Herberta Novotného. Občerstvení formou bufetu. Losování hlavních cen z čísel zakoupených vstupenek.

Maškarní disco ples v Loukově

Kdy: v sobotu 23. 2. od 20 hodin

Kde: Kulturní dům Loukov Proč přijít: V maskách si lze zařádit na tanečním parketu při melodiích disca, o které se postará Dj Čokin.

Myslivecký ples

Kdy: v sobotu 23.2. od 20 hodin

Kde: v restauraci Obecní dům na Rusavě Proč přijít: K tanci a poslechu zahraje skupina SEXtet. Návštěvníci se mohou také těšit na bohatou mysliveckou tombolu i bohaté občerstvení, včetně zvěřinových specialit.

Ostatková zábava Zdounky

Kdy: v sobotu 2.3. od 19.30 hodin

Kde: Zdounky Proč přijít: Tradiční ostatková zábava s pochováváním basy. K tanci a poslechu hraje Blatnička a Millenium. Součástí je i bohatá tombola.

Vodění medvěda a pochovávání basy

Kdy: v sobotu 2.3. od 20 hodin

Kde: v Kulturním domě Břest Proč přijít: Po ostatkovém průvodu obcí, který vyráží v 9.30 hodin z hasičárny, si mohou všichni dopřát oddech i na večerní zábavě. K tanci i poslechu zahraje Dechová hudba Hanačka.

Vodění medvěda s večerní masopustní zábavou v Pravčicích

Kdy: v sobotu 2. 3. od 20 hodin

Kde: Sokolovna Pravčice Proč přijít: Sbor dobrovolných hasičů Pravčice si připravili večerní zábavu, kde zahraje skupina Skarlet Rock.

Masopust aneb vodění medvěda na Chvalčově

Kdy: v sobotu 2.3. od 10 hodin

Kde: hotel Říka Chvalčov Proč přijít: Ntradiční masopustní průvod obcí Chvalčov zakončí v salonku hotelu Říka, kde se pochová basa. K tomu zahraje živá hudba „Aďuro band“.

Reprezentační ples střední průmyslové školy mlékárenské

Kdy: v sobotu 9.3. od 20 hodin

Kde: ve společenském sále Střední hotelové školy a služeb Kroměříž Proč přijít: Lze strávit večer v okruhu přátel v plesové atmosféře, zatančit si a pobavit se. Na návštěvníky čeká také bohaté občerstvení a tombola.

Ples Pedagogické školy Kroměříž 2019

Kdy: v pátek 22.3. od 19.30 hodin

Kde: Dům kultury Kroměříž Proč přijít: K tanci a poslechu bude v hlavním sále hrát živá hudba v podání skupiny Marathon band. Lze si však užít i disco rytmy v Pravé klubovně, které zahraje Dj Luxus.

Maškarní bál aneb ples plný komedie

Kdy: v sobotu 23. 3. od 20 hodin

Kde: Dům kultury Kroměříž Proč přijít: Škrabošky, masky, převleky sebou. Vítány jsou srandovní masky, pohádkové postavy, piráti, strašidýlka, doktoři a sestřičky, letušky i další. Užijte si originální atmosféru, do které navíc zahraje živá hudba v podání skupiny Marathon dance band. Sedět nemusí ani příznivci disca. Lze se také těšit na Královský fotokoutek i tombolu, ale i na VIP hosta, kterým je Vašo Patejdl.

Ej, lásko, lásko

Kdy: v neděli 24.3. od 18 hodin

Kde: zámek Holešov Proč přijít: Nejkrásnější lidové písně v rozličných barvách a provedeních zahrají a zazpívají: Cimbálová muzika Danaj, Mužské vokální kvarteto Q VOX, Ženský sbor Marína (Zvolen) a Martin Jakubíček.

Maškarní rockový ples

Kdy: 23. února od 19 hodin

Kde: Kulturní dům Lužná Proč přijít: O hudební produkci se postará kapela Vyhoď blinkr z Francovy Lhoty, kterou doplní DJ Sáva. Na programu bude soutěž o nejlepší masku, připravená bude bohatá tombola i občerstvení. Pořádají hasiči z Lužné.

Ples Gymnázia Františka Palackého

Kdy: 22. února od 20 hodin

Kde: Kulturní zařízení Valašské Meziříčí Proč přijít: Společenský ples

Rockový retro ples vol. 1

Kdy: 23. února od 20 hodin

Kde: velký sál Kulturního zařízení Valašské Meziříčí Proč přijít: zahrají kapely The Syrup a Rockoví lišáci, předtančení Taneční skupina Aneri, občerstvení a tombola nebudou chybět. Dresscode: rockové oblečení a rifle povoleny.

1. Dětský karneval v Rockové clubu Beseda

Kdy: 23. únor od 15 hodin

Kde: Rockový club Beseda Vsetín Proč přijít: Odpolednem bude provázet klaun Bailo. Můžete se těšit na jeho akrobacie na žebříku, žonglování, balancování (Rolla Bolla), soutěže a mnoho dalšího. Po dobu karnevalu budou pro děti připravené malé dárky. Na závěr soutěž o nejlepší masku s cenami pro vítěze.

Fašanky s Jasénkou

Kdy: 23. února v 10 a 19 hodin

Kde: Dům kultury Vsetín Proč přijít: Tanečníci a muzikanti folklorního souboru Jasénka začnou slavit už sobotní ráno. V deset hodin vyrazí pestrý masopustní průvod od Domu kultury a povede centrem města. Masky se po průvodu s veřejností nerozloučí definitivně, čeká je ještě velký program večer v Domě kultury Vsetín. V 19 hodin začne fašanková zábava. Hosty budou členové vsetínského Sokola. Úderem půlnoci sál zaplní naříkání masek nad pochováváním basy.

Golfový ples

Kdy: 9. března od 19.00

Kde: Hotel Eroplán, Rožnov p. R. Proč přijít: Pořádá Valašský golfový klub. K tanci zahraje kapela Duo Cadillac, k vidění budou latinsko-americké tance.

Fašanky v Lačnově

Kdy: 2. března od 8.00

Kde: Lačnov Proč přijít: tradiční fašankový průvod obcí aneb vodění medvěda pořádané místními dobrovolnými hasiči.

Luženský fašank 2019

Kdy: 3. března od 8.00

Kde: Lužná Proč přijít: Na konci masopustu bude průvod masek chodit od chalupy k chalupě.

Fašanky ve Francově Lhotě

Kdy: 1. a 2. března

Kde: Francova Lhota Proč přijít: V pátek se začíná na obecním úřadě žádostí u starosty, aby pestrobarevné družině masek dovolil obchůzku po dědině. Chodí se až do večera po tzv. horním konci. Dolní konec si maškary nechávají na sobotu, která poté vyvrcholí fašankovou zábavou v místním kulturním domě spojenou s pochováváním basy.

Fašanky v Lidečku

Kdy: 2. března od 8.00

Kde: Lidečko Proč přijít: Fašankový průvod masek v čele s medvědem projde vesnicí.

Karneval v Karlovicích

Kdy: 3. března od 14.00

Kde: tělocvična v budově obecního úřadu ve Velkých Karlovicích Proč přijít: hry a soutěže, diskotéka, taneční vystoupení, tombola. S sebou je třeba vzít přezůvky a dobrou náladu.