Turisté v pulčínských skalách převezmou klíče od stezek

Pulčín – Sedmatřicátý ročník tradičního otevírání pulčínských skal a turistické sezony organizují tuto sobotu členové Klubu českých turistů Valašsko Vsetín.

Slavnostní akt spočívající v předání symbolického klíče od turistických tras se uskuteční pod Ludmilinou skálou ve skalním amfiteátru mezi půl devátou a desátou hodinou dopoledne. V pulčínské hospůdce U Vilíka mohou pak účastníci, kterých bylo vloni na 120, získat pamětní listy a turistická razítka.

Divadlo v Lidovém domě uvede reprízu úspěšné komedie Limonádový Joe

Vsetín – Reprízu komedie Limonádový Joe aneb Koňská opera uvedou v sobotu 11. dubna večer herci a herečky Divadla v Lidovém domě ve Vsetíně.

Vsetínští divadelníci s letošní novinkou inspirovanou hrou Jiřího Brdečky už dvakrát vyprodali Lidový dům a uspěli i u poroty soutěžní přehlídky Divadelní Vsetín, která se uskutečnila v závěru března. Vysloužili si doporučení a postup na celostátní přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Piknik Volyně 2015.

Hru, která se stala i předlohou známého filmu Limonádový Joe, pojali vsetínští ochotníci po svém. Přizpůsobili tomu scénu, ve hře také zní ruština či brněnský dialekt. Zachovali ale známé hlášky i písničky, byť některé v neobvyklé hudební úpravě. „Museli jsme najít úplně novou cestu, jak se s hrou poprat, protože parodovat parodii je nesmysl a kopírovat známý film rovněž," řekla Kateřina Mrlinová, která ztvárňuje postavu Winnifred.

Druhá repríza komedie Limonádový Joe se uskuteční ve vsetínském Lidovém domě v sobotu od 19 hodin.