Úspěšná repríza hudební komedie Zdeňka Podskalského a Vratislava Blažka s názvem Světáci pobavila zaplněný divadelní sál na dlouhé měsíce naposledy.

Předčasné ukončení sezony vysvětlil režisér Pavel Rejman. „My končíme ne z důvodu, že bychom chtěli, ale proto, že se divadlo bude opravovat. Stavební práce budou v takovém rozsahu, že náš souboru tady nebude schopen jakkoli fungovat,“ oznámil Rejman.

V sále divadla vznikne nové schodiště vedoucí na balkon. Projekt počítá také se stavbou sociálních zařízení pro návštěvníky divadla. „Podle toho, jak dopadne soutěž, by se také, dle mých informací někdy v létě, měla začít dělat nová střecha nad tahovým komínem a nové tahy na jevišti. Dlouhodobý problém divadla je, že celý strop je zavěšen na dřevěných nosnících. Což normy nedovolují. Stavební práce počítají s výměnou nosníků za kovovou konstrukci a tahy budou v souladu s platnými bezpečnostními předpisy,“ řekl Rejman.

Jeho slova potvrdil místostarosta Vsetína Tomáš Pifka. „Oprava jevištní techniky souvisí s rekonstrukcí střechy. Momentálně čekáme na schválení dotace. Jakmile nám přidělí peníze, spustíme soutěž a v srpnu začneme s opravami,“ informoval Pifka.

Podle režiséra Rejmana bude návrat na jeviště z optimistického pohledu možný nejdříve v lednu 2018. Divadelníci však nebudou zahálet a naplánovali zkoušky v náhradních prostorách. Na podzim hodlají uvést premiéru nové hry. „Kde přesně se odehraje, ještě zvažujeme. Pravděpodobně to bude někde venku, nebo v prostorách, které nejsou úplně divadelní, ale my je pro divadlo užijeme,“ prozradil Rejman.