VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Inspirujte se na víkend: tanec, výroba perníčků či večerní prohlídka zoo

Region - Zarybařit celou noc si můžete ve Fryštáku, skočit si přes svatojánský oheň na Soláni, poslechnout si country na Ranči Rovná. To vše a mnohem více se pro vás chystá o nadcházejícím víkendu. Stačí si jen vybrat a vyrazit.

20.6.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Luboš Trkovský

Výstavu Velká válka zahájí rakouský arcivévoda

Kdy: pátek 20. června od 17 hodin

Kde: Muzeum J. A. Komenského v Uherském Brodě

Na vlastní autorskou výstavu ke 100. výročí vypuknutí I. světové války s názvem Velká válka v muzejních sbírkách zve Muzeum J. A. Komenského v Uherském Brodě. Expozice čerpá jak z jeho sbírek, tak i z těch uložených v Muzeu Bojkovska v Bojkovicích a zámku Slavkov Austerlitz ve Slavkově u Brna. Informoval o tom Aleš Kapsa z Muzea J. A. Komenského.

„Vernisáž by měl za dobrého počasí navštívit sám následník trůnu František Ferdinand d´Este, rakouský arcivévoda. Ten přijede v automobilu ke schodišti před muzeum dnes v 17 hodin," upřesnil Aleš Kapsa.

Součástí výstavy budou tři tematické filmy, Karlova válka, Bojovník od Zborova a snímek natočený v roce 2003 ze 107letým pamětníkem bojů Pojďte dál, ukážu vám vobrtlík…

Expozice ve velkém výstavním sále muzea potrvá do 2. listopadu.

Ranč Rovná zve na country festival Hecfest

Kdy: sobota 21. června od 18 hodin

Kde: Ranč Rovná poblíž Košíků

Rytmem melodií v duchu moravské country hudby ožije o nadcházejícím víkendu Ranč Rovná. V sobotu 21. června od 18 hodin bude totiž hostit 9. ročník festiválku Hecfest.

V jeho rámci si budou návštěvníci moct vychutnat vystoupení kapel Sklerotici, Kapr, Jack´s band, Romantici, Je nás moc, Štrůdl či Straight blues.

„Název vymyslel kdysi dávno kamarád, který navrhl, že se hecnem a pobavíme se. Proto doufám, že bavit se budou i návštěvníci tohoto ročníku," uvedl za organizátory Jaromír Volek.

Všichni, kteří přijdou, si budou moci užít také doprovodného programu, kterým bude ohnivá show, střelba z děla či jízda na koni. Akce se koná za každého počasí, vstupné činí 90 korun.

Uherský Ostroh bude plný hudby

Kdy: sobota 21. června od 11 hodin

Kde: Uherský Ostroh

Na čtyřech různých místech oslaví v sobotu v Uherském Ostrohu letošní Rok hudby.

Program nazvaný Putování za hudbou začne v 11 hodin v Kvačicích. Pro potěšení tam zahraje cimbálová muzika Pramének, další hudební zastávka bude na Jiráskově náměstí na Láně, kde se ve 13 hodin představí cimbálová muzika Šefranica a zazpívají vítězové Ostrožského skřivánka.

Putování bude pokračovat na Předměstí, kde bude ve velkém parku u Zvonice hrát orchestr BMV Borci Milana Všetuly, a to v 15 hodin. Den zakončí muzikanti na nádvoří ostrožského zámku ve 20 hodin vystoupením skupiny Nezapomeň. Koncert se koná k Evropskému dni hudby, který vznikl roku 1981," prozradila Klára Fabo z ostrožského informačního centra.

Ostrostřelce čeká slavnostní obřad

Kdy: v sobotu 21. června v 10 hodin

Kde: Velké náměstí v Kroměříži

Kroměřížští ostrostřelci chystají o víkendu v rámci svěcení praporu celodenní program pro veřejnost. Akci zahájí v sobotu v deset hodin slavnostním nástupem na Velkém náměstí v Kroměříži.

„Zúčastní se asi sedm souborů ostrostřelců. V celé republice je nás celkem třináct," upřesnil velitel kroměřížských ostrostřelců Petr Klapil.

V jedenáct hodin pak s praporem zavítají do kostela sv. Mořice, kde prapor nechají posvětit. O půl jedné se pak lidé mohou podívat na přehlídku všech zúčastněných sborů, které budou procházet městem za doprovodu hudby.

„Trasa je plánována od kostela, Jánskou ulicí, Kovářskou, na Velké náměstí, Vodní a Ztracenou ulicí zpět na náměstí," upřesnil Petr Klapil.

V jednu hodinu se následně bude konat dekorování účastníků akce a vystoupí dechová hudba Starojičané.

Ve tři hodiny odpoledne se potom uskuteční vernisáž výstavy ostrostřelců v muzeu.

Multižánrový piknik ovládne Květnou zahradu

Kdy: v pátek 20. června od 15 do 23 hodin

Kde: Květná zahrada v Kroměříži

Pátý ročník Multižánrového pikniku se koná dnes od 15 do 23 hodin v kroměřížské Květné zahradě při příležitosti evropského svátku hudby.

„Program je sestaven z různých nejen hudebních žánrů, který uspokojí návštěvníky všech věkových kategorií," pozvala Eva Nováková z pořadatelského Klubu UNESCO Kroměříž.

V první části se návštěvníci mohou těšit na soutěže a vystoupení nejmenších dětí, pokračovat bude vystoupení žáků a studentů a postupně ve večerních hodinách programem určeným pro dospělé.

„Mimo jiné vystoupí například skupina Zabillow, pěvecký soubor ZeSrandy, Jazz club Kroměříž a mnoho dalších," vyjmenovala Eva Nováková. Akce se podle organizátorů bude konat za jakéhokoliv počasí.

Noční rybářské závody na Výlantě

Kdy: sobota 20. června od 14 do 8 hodin

Kde: Fryšták Výlanta

Na rybníce Výlanta ve Fryštáku se v sobotu uskuteční letošní první noční rybářské závody v lovu kaprů. Pořádající Zemědělské družstvo vlastníků Fryšták připravilo pro soutěžící dvě kategorie o hodnotné ceny, mimo jiné živé sele, navigaci nebo různé rybářské vybavení a doplňky.

„Závod bude zahájen v sobotu ve 14.00 a nejúspěšnější lovci budou pak známi o den později po osmé hodině ranní. Připravena je pro všechny tradičně bohatá tombola a občerstvení v podobě dobrot z grilu či udírny," láká hlavní organizátor závodu Jiří Moravec.

Lovná místa je možné si rezervovat již v pátek od 18.00 hodin v buňce u rybníka po zaplacení povolenky v ceně 350 korun, kdy si každý bude moci odnést jednu ulovenou rybu.

Svatojánská noc

Kdy: sobota 21. června od 21 hodin

Kde: areál Valašské dědiny, Rožnov pod Radhoštěm

Po několika letech se do programové nabídky Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm vrací Svatojánský večer.

„Svatojánské obřady byly od dávných dob spojeny s mytickou oslavou slunovratu. Rádi bychom takto návštěvníkům během komponovaného pořadu představili zvyklosti vážící se k tomuto datu," uvedl Jindřich Ondruš, ředitel muzea.

Návštěvníci se mohou těšit na večer plný tajemných slunovratových zvyků a poezie. V pořadu budou účinkovat soubor Soláň a společnost Historika z Rožnova pod Radhoštěm a slovenská folklorní skupina Hájíček z Chrenovce--Brusna. Po skončení pořadu se diváci mohou těšit na večerní zábavu s cimbálovou muzikou Bača z Valašského Meziříčí.

Hore Provodovom

Kdy: 19.-21. června

Kde: Provodov

Náplní letošního festivalu jsou zvyky a lidové tradice. Festival bude zahájen v pátek 20. června v 18.00 přehlídkou verbířů ze Zálesí, vystoupí i vítěz celostátního kola ve Strážnici 2013. Dále se předvedou dva soubory z ČR a SK, které představí (každý zvlášť) svatby a na závěr společné tance, kdy se propojí dvě různé kultury (jihovýchodní Morava a východní Slovensko).

Hlavní festivalový den je sobota, kdy se na pódiu od 15.30 hodin vystřídá 7 souborů s celkem 263 vystupujícími. Pro účinkující i veřejnost připraveny od 13 hodin tvořivé dílničky, ve kterých si budou moci návštěvníci vyzkoušet tvorbu obřadního pečiva, jeho ochutnávku, pletení ze suché trávy, tisk na plátno, malování hrnečků, zdobení perníčků, poznávání bylinek atd. V neděli bude za účastníky festivalu odsloužena mše svatá na poutním místě Malenisko nedaleko Provodova a jako závěr festivalu bude zpívání dvou souborů o vodě u kapličky se zázračnou vodou.

Zoo Zlín zve na večerní prohlídky

Kdy: sobota 21. června od 21 hodin

Kde: Zoo Zlín

Na tuto sobotu 21. června připravila zlínská zoo netradiční akci. Otvírací doba zoo se právě v sobotu prodlouží až do 21. hodiny. Všichni návštěvníci se tak na vlastní oči mohou přesvědčit, jak se chovají zvířata, když slunce zapadá a den se nachýlí ke svému konci.

Pro návštěvníky, kteří využijí možnost projít se podvečerní zoo, budou k dispozici nejen všechny expozice v celém areálu zoo, ale také restaurace a vláček. Navíc vůbec poprvé se rozsvítí světla v nové japonské zahradě Mu- -Shin a v okolí pavilonu afrických kopytníků. Vstupné do zoo zůstane ve stejné výši. Pokladny se uzavřou ve 20.00 hod.

Farmářské slavnosti u Hustopeč

Kdy: sobota 21. června od 10 hodin

Kde: Farma Zdeňka v Porubě u Hustopečí

Farmářské slavnosti chystají domácí výrobky. Děti si užijí hry a soutěže Hustopeče nad Bečvou Jak vypadá dnešní venkov a jak se žije na farmě? O tom se na vlastní kůži mohou přesvědčit všichni, kdo se v sobotu vydají do Poruby u Hustopečí na Přerovsku. Na tamní Farmě Zdeňka totiž chystají slavnosti a široká veřejnost je vítána. „Přijeďte se podívat, jak se žije na venkově a přibližte svým dětem život farmářů," láká i ministr zemědělství Marian Jurečka, který se akce osobně zúčastní.

Farma Zdeňka se do cyklu farmářských slavností zapojila na popud ministerstva zemědělství. „Chceme, aby lidé poznali život na venkově," říká manažerka a jednatelka mlékárny Farmy Zdeňka Lucie Andrýsková a zároveň dodává, že pro jejich farmu je to první veřejná akce.

Program slavností je sestavený tak, aby zaujal dospělé i děti. „Musíme děti vychovávat tak, aby věděly, že nic nepadá z nebes samo, bez práce. Chceme, aby se u nás lidé pobavili, podívali se na chod farmy z blízka a dobře se najedli," doplňuje Lucie Andrýsková s tím, že akcí chtějí podpořit opravdové farmáře.

„Nebudeme nabízet žádný trhovecký prodej. Sortiment bude různý, ale bude se týkat jen jídla, žádné ponožky nebo řemesla," upozorňuje Lucie Andrýsková. Kromě ochutnávky regionálních potravin se příchozí mohou těšit na jarmark, kulinářskou show i zookoutek. Pro malé i velké návštěvníky jsou připraveny kvízy a zábavné hry. Na simulátoru si mohou vyzkoušet, jak se dojí kráva, zastřílet si z luku nebo se pustit do vrhání lasa.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU

Autor: Redakce

20.6.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 20 000 Kč Provozní elektromechanici Elektrikáři, elektromontéři. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: ELEKTRIKÁŘI, ELEKTROMONTÉŘI, Požadujeme: vyučen v oboru elektrikář, dobrý zdravotní stav, řidičský průkaz sk. C výhodou, Nabízíme: stravenky, První kontakt: osobně na pracovišti (pí. Trlicová Pavlína), ov. tel. 19.9.2018. Pracoviště: Technické služby města vsetína, příspěvková organizace, Jasenická, č.p. 528, 755 01 Vsetín 1. Informace: X, . Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 11 000 Kč Uklízeči a pomocníci v administrativních objektech Uklízeč/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 11000 kč, mzda max. 13500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: odpolední úklid kanceláří., První kontakt: telefonicky od 8-15hod. nebo e-mailem., Prosíme zájemce, aby nechodili osobně na adresu místa výkonu práce a nejprve kontaktovali zaměstnavatele telefonicky., ov.17.9.18. Pracoviště: Jaspa servis s.r.o. 03, 1. máje, č.p. 1009, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm 1. Informace: Urbanová, +420 721 974 449. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 14 900 Kč Prodavači ostatního zboží v prodejnách Prodavač/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: PRODAVAČ/KA, Nástup možný ihned., Nabízíme: pružná pracovní doba, finanční růst., První kontakt: telefonicky na čísle 775 151 406 nebo osobně: Husova 269/4a, Valašské Meziříčí, ov. tel. 19.9.2018. Pracoviště: Eduard kašík, Husova, č.p. 269, 757 01 Valašské Meziříčí 1. Informace: Iveta Kašíková, +420 775 151 406. Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 19 000 Kč Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Zedníci. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zaměstnavatel požaduje: praxe výhodou, Práce na stavbách. Možnost prodloužení pracovního poměru., První kontakt: telefonicky nebo e-mailem., ov.20.9.18. Pracoviště: Commodum, spol. s r.o., 756 27 Valašská Bystřice. Informace: Radomíra Zezulková, +420 571 646 430kl.127.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 19.–21. září 2018

Požár kulturního stánku a co všechno chybí Praze: prohlédněte si videa dne

Rodák z Kroměříže Jiří Chytrý, který dříve působil ve Zlíně a Slovácku, se stal asistentem reprezentačního trenéra Šilhavého.

Trenér Chytrý, který povede národní tým: Vím, že to bude asi šichta

Vrací se. Marek Šichor jde pomoci Valmezu na cestě ze dna

Třetiligoví fotbalisté Valašského Meziříčí se nechtějí smířit s krutým osudem a přikováním na poslední místo tabulky MSFL.

Petr Starec se vrátil ze Semetína domů. S Huslenkami chce vyhrávat

Velkou posilu představil v posledním utkání III. třídy okresu Vsetín tým Huslenek. Po sestupu z okresního přeboru se tým znovu učí vyhrávat, když v uplynulé sezoně prohrál všech třináct jarních zápasů, a k tomu mu má pomoct také ofenzivní hráč Semetína Petr Starec.

Dostali jsme přes hubu, ale půjdeme nahoru, věří Adam Hořanský

Žádné výmluvy ani alibi nehledali. Tohle nebyl plán ambiciózního Vsetína. Chtějí se měřit s nejlepšími. Cílem je semifinále, sní o návratu do extraligy. Jenže zatím nestačí.

Bikrosová dráha místo odpadků a zloděj, co se s okradeným hádá: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 18. září 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT