Hlavní hvězdou bude známá slovenská zpěvačka Jana Kirschner, která se představí s kompletní doprovodnou kapelou.

„Jana Kirschner je označovaná za první dámu slovenského popu. Nasbírala nespočet hudebních cen, část své kariéry strávila v Londýně, kde nahrála album Shine. Je stále ‚v kurzu‘, o čemž svědčí i vinylová reedice alba Krajina Rovina u jejího současného vydavatele Universal Music,“ říká Martin Valášek, dramaturg pořádajícího T klubu – kulturní agentury z Rožnova.

Na sobotní hudební přehlídce dostane prostor také Poetika, česká popová kapela využívající prvky rapu. Mladá hudební skupina se v roce 2016 svým debutovým singlem Zkouším žít katapultovala mezi nejhranější interprety toho roku. Na úspěch navázala písní Každou vteřinou a prvním albem Trinity v roce 2017.

„Poetika má na kontě i nominaci na objev roku v anketě Český slavík,“ připomněl Martin Valášek.

Večerní program na rožnovském koupališti vyvrcholí kapelou Zrní, která patří ke špičce české alternativně rockové scény.

„V jejich osobitém stylu se snoubí náladové texty s jednoduchými písničkami. S talentem na melodie a mísením moderního zvuku jsou Zrní ikonou novátorství a hledačství na české alternativní scéně,“ popisuje dramaturg.

Sobotní festival zahájí v Rožnově oblíbená folková písničkářka Beata Bocek, která v našem regionu určitý čas žila a Valašsko ji také zásadně ovlivnilo v tvorbě. V současné době žije s rodinou ve Švédsku.

„Její hudba je melodická, propletená emocemi. V textech se můžete setkat s duchovní i přírodní tématikou. Využívá zvukomalebnosti polského jazyka, v němž je většina jejích textů,“ přibližuje Martin Valášek.

O doprovodný program pro děti, které mají na sobotní koncert vstup zdarma, se postarají rožnovští loutkáři divadélka Rolo. V areálu bude také stánek, kde si budou moci nechat namalovat obličej.