Originální formace Květy, srozumitelně navazující na nejlepší tradice brněnské alternativy, patří k tomu nejzajímavějšímu na české hudební scéně.

Uhrančivý zpěvák, kytarista a hráč na další strunné nástroje Martin E. Kyšperský, zakladatel Květů a většinový autor písní, nazývá hudbu své skupiny psychedelickým folkem.

Kdo slyšel Květy z alba Jablko jejího peří, nebo loňskou desku Kocourek a horečka, za niž skupina získala cenu Anděl 2006 v kategorii alternativní hudba, si možná jejich hudbu spíš zařadí do škatulky s nálepkou akustický bigbít.

Mandolinistka, kytaristka a zpěvačka Lucie Redlová na sólové koncerty letos neměla mnoho času. V zimě připravovala a na jaře nahrávala se skupinou Docuku nové album Domrtě!, v létě s kapelou objížděla festivaly.

V současné době její skladba Otevřte sa, mraky vynesla skupinu Docuku do hitparády Radia Proglas, snový klip k této písni vysoko boduje i v televizním Top na moll.

Dnešní vystoupení Lucie Redlové v domovském M-klubu je prvním ze série koncertů, na nichž by měly zaznít písně, které písničkářka vybrala pro sólovou desku, již hodlá na jaře natáčet s hudebníky z irské rockové skupiny The Walls.