Víc než pětisethlavému publiku nabídla snad všechny své léty osvědčené hity. Představila ale i skladby z aktuálního alba s názvem 54 dole hlavou.

Svérázná nitranská skupina se na pódiu objevila krátce před půl desátou večer. Ještě před ní rozehřála natěšené obecenstvo kapela Vysoké napětí, jež se ujala role předskokana. Asi málokoho v zaplněném sále překvapilo, že své vystoupení odstartovali Horkýže Slíže skladbou Mám v p… na lehátku. Klip k ní způsobil na internetu doslova pozdvižení a na youtube.com už ho zhlédly takřka dva miliony lidí.

Další pecky následovaly hned vzápětí a návštěvníci koncertu tak nezůstali ochuzení o novější i starší známé písničky jako Shanghai Cola, Motorkárska, Silný refrén, A ja sprostá, Logická hádanka, L. A. G. Song nebo Líza a Wendy. Patrně největší ohlas však měla Malá Žužu, v jejíchž rytmech se vlnil snad úplně každý, kdo na zlínský koncert dorazil. Očividně se ale bavili i muzikanti na pódiu a zpěvák Petr Hrivňák alias Kuko několikrát rozjařené publikum zahrnul pochvalnými slovy.

Jedním z těch, kdo si sobotní večer pro vystoupení populární čtyřčlenné kapely vyhradil, byl například sedmadvacetiletý Marek Fiala. „Slíže jsem viděl už několikrát, ale dnešní koncert byl snad vůbec ten nejlepší. Navíc jsem po letech naživo slyšel staré věci jako Maštaľ nebo Telegram, které mě opravdu moc potěšily,“ notoval si těsně po vystoupení Fiala.

Zlínské vystoupení punk rockových hvězd si nenechala ujít ani Jana Dočkalová. „Na jejich koncertu už jsem byla před lety v Kroměříži, ale s atmosférou i návštěvou, která byla dnes ve Zlíně, se to nedá srovnat. Jsem nadšená,“ rozplývala se mladá zdravotní sestřička.

Klub Masters of Rock Café na Čepkově nezůstane prázdný ani v následujících dnech a týdnech. Pro fanoušky dobré muziky je připravena celá řádka dalších zajímavých koncertů. „Vůbec poprvé v našich prostorách vystoupí Mig 21, Jakub Smolík a na společném koncertě také Sto zvířat a Polemic. Velkým tahákem by měl být i listopadový koncert Chinaski. Ten bude jediným ve Zlínském kraji,“ nastiňuje David Mlčoch z agentury Pragokoncert. Z českých interpretů se pak ve Zlíně ukážou i metaloví Arakain a se svým vánočním koncertem také populární Tři sestry.+

Na Čepkov dorazí ale i zahraniční hvězdy. „Už ve čtvrtek přijede metalová královna Doro, ukážou se i Die Happy v čele s Martou Jandovou a němečtí EdGuy. Jejich koncert je však už více než měsíc beznadějně vyprodán,“ upozornil Mlčoch.

Novinkou v programu klubu bude i prosincový Hatefest. „Jeho největším tahákem by měla být kanadská death metalová squadra Kataklysm, která před dvěma lety vystupovala i na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích,“ uzavřel Mlčoch.