Domácí country kapela Gympleři zde zakončovala své vánoční koncertní „turné“. „Kvůli velkému zájmu ze strany diváků v loňském roce jsme se letos rozhodli odehrát dva koncerty po sobě,“ uvedla členka kapely Petra Dvořáková. Podle ní byl tento tah správný. „Kostel vždy zaplnilo asi tři sta lidí, což přesně odpovídalo jeho kapacitě,“ pochvalovala si Dvořáková.

Gympleři si již tradičně na tyto koncerty pozvali také hosty. Společně s kapelou vystoupil smíšený pěvecký sbor a smyčcové kvarteto. „Doufám, že jsme všemi těmito koncerty přispěli k příjemnému zakončení letošního roku,“ doplnila zpěvačka.

Vánoční koncertní šňůru si pochvaloval také další z Gymplerů Martin Mrlina. „Jsem rád, že se nám i letos podařilo udržet tradici tohoto koncertování a snad i posunout ji zase o kousek dál,“ prohlásil muzikant. „Také mě těší, že se nám podařilo ještě před Vánoci odehrát tři koncerty pro místní základní školy,“ doplnil Mrlina s tím, že měli být jen dva, ale pro velký zájem škol byl jeden přidán.

„Doplnil bych ještě, že velký dík patří také vstřícnosti místních posluchačů, ať už jde o páteční koncert ve Vsetíně, nebo předtím v Ratiboři či Lužné,“ uvedl ještě Mrlina.

Svou spokojenost s pátečním večerem vyjádřil také farář evangelického kostela Bronislav Czudek. „Měl jsem z koncertu obrovskou radost. Byl letos již sedmý, který se zde uskutečnil a každý byl trochu jiný,“ konstatoval Czudek. Podle jeho názoru si tak v evangelickém kostele každý posluchač mohl letos přijít na své.