„Celkem se nám sešlo šestadvacet vzorků. Zapojit do soutěže se přitom mohli nejen tvůrci tradičních frgálů, ale všichni, kterým se podařilo cokoliv upéct,“ prozradila za organizátory Zdeňka Mikulenčáková.

O úvod soutěže se postaral Josef Ezechýl, který si připravil píseň právě na téma Frgálfest. Pro pobavení účastníků nechyběly různé scénky, nebo například vědomostní soutěž. „Měli jsme připraveno patnáct otázek z oblasti pečení a poznávání různých ingrediencí,“ vysvětlila Mikulenčáková.

Podle jejích slov k dobré náladě na Frgálfestu přispěla také soutěž v pojídání polovičky makového štrúdlu. „Přihlásilo se nám šest dobrovolníků. Nejrychleji si se štrúdlem poradil Josef Kabrhel,“ uvedla organizátorka. V samotném hodnocení soutěžních vzorků zvítězil výrobek nazvaný „Obližprsty“, který přihlásil do soutěže starosta obce Tomáš Kocourek společně se svou ženou Petrou.

„Je to spíše vítězství mojí ženy, která tento řez pekla, já jsem pouze obstaral ingredience,“ uvedl starosta. Zvláštní ocenění si od porotců vysloužila Monika Vychopňová, která zaujala svým klobásovým frgálem.