Výstavu pořádá město Rožnov společně s T klubem – kulturní agenturou a rožnovským fotoklubem R9. Právě jeho členové jsou autory vystavovaných snímků.

Mezinárodní folklórní festival s tradicí sahající až někam k letům 1925 pozornosti členů rožnovského fotoklubu R9 neunikl. „Pokusili se zachytit reportážním způsobem i výtvarnou zkratkou zajímavé momenty na pódiích i v zákulisí posledního ročníku festivalu v červenci 2011,“ uvedla ředitelka T klub – kulturní agentury Lenka Vičarová s tím, že k vidění budou i záběry z předešlých ročníků folklorní akce.

„Když nás oslovili lidé z organizačního výboru Rožnovských slavností, neváhali jsme s možností zachytit pestrou směs folklórních tradic z Valašska, Běloruska, Turecka, Slovenska a řady jiných zemí a oblastí,“ říkají členové klubu R9.

Díky rozdílnému pohledu jednotlivých fotografů si tak podle nich i návštěvník výstavy může porovnat různé přístupy k zachycení festivalu.

Fotoklub R9 má nyní dvanáct členů. Podporuje volnou tvorbu autorů a pracuje i na dlouhodobých fotografických projektech například pro neziskové organizace v regionu. Úspěšně se účastní klubových přehlídek v ČR. Někteří členové fotoklubu vyrážejí na expediční projekty do Asie a Jižní Ameriky.

Vernisáž Rožnovské slavnosti očima Fotoklubu R9 začíná v Galerii Na Radnici ve čtvrtek v sedmnáct hodin. Výstava potrvá do 2. července.