Diváci se mohou těšit na hvězdy francouzského break dance a hip hopu či na romsko-arménský funk a soul skupiny Bachtale Kale Phrala vedené úspěšným Vahe Akopjanem. Chybět nebude ani scénický tanec v podání Burki&Com a Dory Sulženko Hoštové.

Fanoušky festivalu letos čeká několik překvapení.

„V sobotu si nenechte ujít taneční bitvu, neboli battle, s českou i zahraniční porotou. Bude mezi nimi například Bboy Junior, jeden z nejlepších break dancerů na světě,“ prozrazuje ředitelka festivalu Milada Borovičková. Další novinkou je páteční happening na náměstí ve Valašském Meziříčí, kde budou připravené i workshopy s účinkujícími.

Jednou z hlavních hvězd letošního ročníku bude soubor Bachtale Kale Phrala (BKP). Jeho ústřední postavou je Vahe Akopjan, nejúspěšnější tanečník „urban style“ a hip hopu v Česku. Za sebou má řadu ocenění i spolupráci s hvězdami jako 50 Cent a další.

Umělce z romsko-arménské skupiny BKP spojuje láska k funku, soulu a lockingu – specifickému stylu street dance založenému na hravosti. Do Zašové přijedou se show, kterou vytvořili speciálně pro TANECVALMEZ.

V rytmu break dance a hip hopu se ponesou také další choreografie. V Dos au mur se v hlavních rolích představí několikanásobní šampioni v break dance Camille Regneault (Bgirl Kami) a Julien S. Maximin (Bee D), s duetem Addiction vystoupí Junior Bosila (Bboy Junior) a řecká mistryně street dance Kalliopi Tarasidou.

Scénický tanec budou reprezentovat dvě česká uskupení. Svérázný pražský soubor Burki&Com se vrací na festival po třech letech s choreografií Největší přání s podtitulem „balet ironie a radosti“.

Soubor propojuje současný tanec s prvky divadla a kabaretu takovým způsobem, že se publikum baví od první do poslední minuty. Dvě inscenace uvede také Dora Sulženko Hoštová. V duetu Proces vypráví příběh vzniku tanečního díla a zároveň poukazuje na nešvary soudobé tvorby. K tomu se vrací i v Progresu, kde se k tanečníkům přidají navíc mim a artista z cirkusu.

PROGRAM FESTIVALU TANECVALMEZ 2019

17. – 19. října 2019, Kulturní dům Zašová

ČTVRTEK (17. října)

19:00 předprogram

20:00 Proces Dora Sulženko Hoštová (ČR)

PÁTEK (18. října)

19:00 Progres Dora Sulženko Hoštová (ČR)

20:30 Největší přání Burki&Com (ČR)

SOBOTA (19. října)

13:00 TanecValmez Battle Judges – bboy Junior (FR), Honza 100%Powermoves (CZ),

– 17:00 Bgirl Kami (FR)

20:00 Addiction Junior Bosila – Kalliopi Tarasidou (FR)

21:00 Dos au mur Regneault Camille (Bgirl Kami) – Julien S. Maximin (Bee D) (FR)

(Back to the wall)

22:00 INDFRAME Bachtale Kale Phrala (BKP)