SLEDUJEME Plesovou sezonu na Valašsku

Stalo se již tradicí, že ples společnosti Austin má dobročinný rozměr. Letos tomu nebylo jinak. V půli večera předal ředitel firmy Otta Grebeň šek na 220 tisíc korun předsedkyni představenstva Vsetínské nemocnice Věře Prouskové.

„Sto dvaasedmdesát tisíc z celkové sumy je určeno na vybavení dvou nových pokojů gynekologicko-porodnického oddělení, zbývající část prostředků je určená na zlepšení komfortu pacientů hemodialyzačního střediska a dětského oddělení," prozradil moderátor večera Tomáš Gross.

Věra Prousková přislíbila, že nemocnice peníze využije tak, jak se patří. „Ostatně zmíněné nové pokoje už budou od pondělí otevřené a budou v nich moci přijít na svět první miminka," řekla ředitelka nemocnice.

Zdůraznila, že si peněžního daru váží. „Mám už ve zdravotnictví něco za sebou, ale tolik sponzorské podpory z regionu, jako máme tady, jsem ještě v žádné nemocnici nezažila," ocenila Věra Prousková.

Ovšem ne peníze, ale zábava, byla hlavní náplní sobotního společenského večera. Ve velkém sále hrála hostům k tanci zlínská kapela F-dur Jazz Band, hity známé kapely Roxette představila revivalová skupina The RockSet. S originálem si v ničem nezadala.

K vidění byly také ukázky latinskoamerických a klasických společenských tanců. O půlnoční překvapení se s ukázkou silové akrobacie postarali Zdeněk Moravec a Petr Horníček – vítězové soutěže Česko Slovensko má talent – vystupující pod názvem Dae Men.

V malém sále se hosté bavili při diskotéce DJ Matthiasse či vystoupeních Burlesque a Kabaret. Ve foyer zájemce vtipně zvěčňovali karikaturisté humoristického časopisu Trnky Brnky. Nechyběla ani bohatá tombola.