Vyrazte do Velkých Karlovic, kde můžete procházku rozkvetlou přírodou, cyklistický výlet či relaxaci ve Wellness Horal spojit s návštěvou některé z chystaných akcí v Resortu Valachy. 

4. 5. Valachy duatlon s novinkou: rodinnými štafetami

Prožijte den ve sportovním duchu s celou rodinou při závodu Valachy duatlon, který zahrnuje kombinaci horského kola a běhu. Součástí jsou i závody pro děti se symbolickým startovným 50 Kč. Letošní novinkou je kategorie rodinných štafet o dvou sportovcích, z nichž alespoň jednomu je méně než 16 let. Místem konání je tradičně okolí hotelu Galik.

4. 5. Saunová noc ve Wellness Horal

Užijte si romantickou atmosféru nočního koupání a saunování při Saunové noci ve Wellness Horal. Každou první sobotu v měsíci je otevřeno až do půlnoci, se saunovými rituály každou hodinu.

8. 5. Degustační večer s vinařstvím Stávek

Ochutnejte nové menu Spa hotelu Lanterna, jehož chody snoubené s víny představí šéfkuchař Josef Tydlačka a společně s ním Vinař roku 2017 Jan Stávek. Nenechejte si ujít tuto mimořádnou příležitost, ideálně ve spojení s ubytováním. Atmosféru večera podbarví saxofonista DeeSaxx.

11. 5. Zahájení grilovací sezóny na Horalu

K létu patří posezení u dobrého jídla pod širým nebem. Stavte se na zahájení grilovací sezóny na vyhlášené terase Wellness hotelu Horal, ochutnejte různé speciality, vína či nové zmrzliny.

18. 5. Soutěž o nejlepší valašský sýr

Už podeváté poměří ve Spa hotelu Lanterna svůj um výrobci sýrů z Valašska. Těšte se na ochutnávku, v níž můžete vedle poroty rozhodnout o těch nejlepších sýrech svým hlasem i vy. Soutěž sýrů doprovodí cimbálová muzika.

18. 5. Radim Uzel na Lanterně

Radim Uzel je nejen přední český sexuolog, gynekolog a soudní znalec, ale také výborný a vtipný vypravěč. Zaposlouchejte se do příhod z ordinace i soudní síně, těšte se na zajímavé případy, sexuální mýty i pověry, které nejen pobaví, ale i rozšíří vaše obzory.

19. 5. Zábavná neděle (nejen) s golfem     

O tom, že je golf zábavný sport pro všechny, se můžete přesvědčit 19. května na Golfovém hřišti Horal. Tradiční Zábavná neděle nabídne procházkovou trasu se stanovišti, na nichž si vyzkoušíte golf, ale také parkour, brazilské jiu-jitsu či jízdu na koloběžkách. Zajímavostí bude stanoviště, na němž se přiučíte práci saunérů z Wellness Horal a zkusíte si mávání a točení ručníkem. Za splnění všech úkolů bude děti v cíli čekat odměna.

Tip navíc: Nenechejte si ujít ani další akce, třeba sobotní kurzy pečení frgálů nebo 9. června Pohádkovou cestu lesem.