Divákům je představí v rožnovském Společenském domě.

Slet bubeníků vstoupil letos do desátého jubilejního ročníku. „Svým pojetím je tento projekt naprosto ojedinělý a unikátní a získal si velké renomé v celém hudebním světě,“ uvedla ředitelka rožnovské T-klub kulturní agentury Lenka Vičarová.

Každý hudebník vnáší do společné dílny své muzikální zkušenosti, vlastní kulturní tradici, hudební vzdělání a vlastní nápady. „Tím dochází k prolnutí všech možných hudebních směrů, vlivů a etnických kořenů. Každoročně vznikají nové skladby, které jsou pak živě předvedeny na koncertě,“ přiblížila Vičarová.

Slet Bubeníků 2011 je zaměřený na setkání několika hudebních oblastí. Základ tvoří jako vždy hráči na klasické západní bicí nástroje používané v rockové i ethno hudbě. Tuto skupinu budou zastupovat Kenny Grohowski, Pavel Fajt a Pavel Koudelka. „Podpoří je latinsko-americká rytmika Miloše Vacíka a africký styl Ephraima Goldina. Arabské bubny a indické hudební nástroje, především tabla, bude obhospodařovat Tomáš Reindl,“ vyjmenovala další aktéry Vičarová.

Melodicky atmosféru dotvoří český kytarista a zpěvák Zdeněk Bína, známý především z působení v kapele –123minut.

Slet bubeníků odstartuje v rožnovském Společenském domě v neděli v osmnáct hodin.