„Když z jedenácti finalistů porota vybírala tři nejlepší a řekla mé jméno, vyhrkly mi slzy do očí. Byla jsem překvapená,“ řekla skromně usměvavá studentka vsetínského gymnázia.

Kamila se zpěvu věnuje od svých šesti let. Přivedl ji k němu dědeček.

„Přihlásil mě na základní uměleckou školu. Postupem času jsem ke zpěvu přibrala ještě nástroje. Nejdřív klavír, pak housle, kytaru a ukulele,“ vyjmenovala své koníčky.

Se základní uměleckou školou Kamila absolvovala velké množství regionálních soutěží i koncertů. Soutěž celorepublikového měřítka okusila ve třinácti letech.

„Tehdy jsem se přihlásila do Česko zpívá. Dostala jsem se do semifinále,“ zavzpomínala. V roce 2015 si zkusila účast v populární soutěži Superstar.

„Prošla jsem úvodními výběrovými koly a pak jsem se dostala před hlavní porotu ve složení Pavol Habera, Marta Jandová, Klára Vytisková a Ondřej Soukup. Zpěv mi pochválili, nicméně mi řekli, že jsem ještě moc mladá, ať zkusím štěstí příště,“ prozradila talentovaná gymnazistka.

Do letošního ročníku Czechtalentu šla podle svých slov hlavně s tím, že si chce soutěž pořádně užít.

„Řekla jsem si, že kašlu na hodnocení. Měla jsem sice hroznou trému, ale když jsem vyšla na pódium, úplně to ze mě spadlo,“ podotkla s tím, že kromě druhého místa v Czechtalentu považuje za svůj obrovský úspěch ještě zpěv státní hymny v naplněném zimním stadionu Na Lapači.

Hudba je Kamilinou největší zálibou a hodlá v ní nadále pokračovat. Pokud se zadaří, tak i profesionálně.

„Po maturitě zkusím JAMU (Janáčkova akademie múzických umění - pozn. redakce) v Brně, případně zamířím do Prahy. Také mám v plánu vydat desku. Zpívat zkrátka nepřestanu, i kdyby co bylo,“ odtajnila své plány nadějná zpěvačka.