Dorazila také Petra Trlicová s maminkou Blankou. „Vyrazily jsme si za kulturou, ať furt nesedíme doma u televize,“ prozradily důvod své návštěvy obyvatelky Hovězí. Na divadelní představení podle svých slov chodí rády. „Obzvlášť na komedie. Kromě té dnešní jsme si koupily lístky také na sobotní. Těšíme se,“ dodaly divačky.

Divadelní festival v Hovězí si za sedmnáct let oblíbili nejen diváci, ale především ochotníci, kteří si v Hovězí pochvalují hlavně příjemnou atmosféru. „Jezdíme sem moc rádi. Líbí se nám tu všechno. Diváci, organizace, je tu zkrátka nádherně,“ nešetřila chválou Dagmar Kladošová, vedoucí zahajujícího DS Hrach Hrachovec.

Cílem festivalu je podpořit ochotnická divadla. Zatímco prvních ročníků se zúčastňovaly především valašské divadelní spolky, dnes přijíždějí divadelníci z různých koutů Moravy. Repertoár přehlídky tvoří hlavně komedie. „Dřív jsme tu měli občas i lidová dramata, ale život je těžký sám o sobě, a tak jsou lidé rádi, že se můžou zasmát u komedií. Humor je totiž kořením,“ vysvětlila spolupořadatelka Dnů valašského divadla Jiřina Kašparová.

Festival pokračuje do 17. března. Divákům se představí například DS Pod zámkem Kyjovice, Fryštácký divadelní soubor, Divadlo Schod z Valašského Meziříčí nebo Ochotnický soubor Lípa.