První setkání nových adeptek na titul se uskutečnilo včera v rožnovském Středisku volného času. Celostátní soutěž, určená slečnám ve věku třináct až patnáct let, vstupuje letos v Rožnově do svého třináctého ročníku. Středisko volného času Domeček, které mladé dámy z Valašska do základního kola připravuje, bylo v minulosti úspěšné.

Od roku 2001 postoupila do celostátního finále téměř každý rok alespoň jedna jejich dívka. Loni takto zabodovala Alice Štysová z Valašského Meziříčí. „V trendu bychom chtěli pokračovat a konečně prorazit i na stupně vítězů,“ přiznala Věra Stachová, hlavní organizátorka základního kola. Zájemkyně o účast v soutěži to ale lehké mít nebudou. Čeká na ně totiž šest disciplín, které budou muset zvládnout s lehkostí a úsměvem na rtech.

„Hodnotit se bude například rozhovor s moderátorem, všeobecné znalosti, pohybové schopnosti nebo zručnost a dovednost,“ popsala Stachová. Pro ty, které ještě váhají, má ale dobrou zprávu. „Přesto, že uzávěrka oficiálně skončila včera, s dalšími zájemkyněmi si rádi promluvíme. Dívky nás mohou v Domečku navštívit každý pátek od šestnácté hodiny,“ dodala organizátorka. Veřejné finále základního kola celostátní soutěže se uskuteční 1. března příštího roku. Soutěž je postupová a dívky se jí zúčastňují na vlastní náklady.