V tomto duchu začíná situační komedie Rukojmí současného francouzského autora Alaina Reynaud-Fourtona. Její premiéru připravují na tento víkend herci Divadla Chaos z Valašské Bystřice.

Publiku ji zahrají nejprve v sobotu večer, první reprízu uvedou hned v neděli odpoledne. „Obě představení se uskuteční v sále Společenského domu u Pernických ve Valašské Bystřici," upřesnila režisérka a herečka Divadla Chaos Bohumila Bitalová.

Hra Rukojmí je komedií s detektivním nádechem. Jen co se spisovatel Marc Besson rozhodne se pro sebevraždu, vstoupí do děje jeho přítel Luc Vernet. Ten se chtěl kdysi také zabít, když mu utekla žena. „Nyní chce učinit to samé, protože se mu vrátila. A on je ještě zoufalejší, neboť už si zvykl na svobodný život," popsala Bohumila Bitalová.

Děj se ještě zamotá poté, co na scénu vniknou tři lupiči amatéři, kteří předtím vyloupili berní úřad. Oba sebevrahy vezmou jako rukojmí. Pokračuje absurdní děj, který je plný komických výstupů a kdy je mimo jiné sebevrahům vyhrožováno zabitím.

Herci Divadla Chaos se na víkendovou premiéru připravují od září loňského roku. „Novou hru zkoušíme pravidelně každý rok," vylíčila Bohumila Bitalová.

Následující čtyři měsíce čeká valašskobystřické ochotníky cestování po nejrůznějších štacích. Na konci ledna třeba do Rožnova, hned na začátku února zase dvakrát do Zubří.

„Průměrně odehrajeme za sezonu kolem dvaceti repríz," spočítala režisérka.

Sobotní premiéra hry Rukojmí začíná ve Společenském domě u Pernických o půl osmé večer. Nedělní první repríza pak ve 14 hodin.