Karolinští nejprve v květnu excelovali na národní přehlídce v Děčíně, odkud si na Jiráskův Hronov zajistili přímý postup. Tady v minulém týdnu zanechali více než dobrý dojem. „Vystupovali jsme zde jako jediní zástupci amatérského divadla z celé Moravy,“ připomněl člen Divadla Jana Honsy Miroslav Urubek

Hronovské přehlídky se každoročně účastní řada mezinárodních odborníků z celé Evropy, kteří navštěvují představení, aby si udělali představu o úrovni českého amatérského divadla.

Hra Nevěsta, inspirovaná nalezenými deníky paní Javorkové ze Santova na Vsetínsku, je i přes jazykovou bariéru zaujala natolik, že po jejím shlédnutí projevili nadšení potleskem vestoje a výkřiky bravo.

Největším úspěchem je ale pozvání do Norska na mezinárodní festival amatérského divadla, které si valašský soubor za svůj výkon vysloužil. „Po společném semináři zahraničních divadelníků nám je tlumočil prezident Mezinárodní asociace amatérských divadelníků Paddy O´Dwyer z Irska,“ prozradil Urubek. Pozvání platí na divadelní festival, který se koná v příštím roce.