Čtvrtek

Přehlídku zahájí ve čtvrtek večer divadelní soubor Chaos z Valašské Bystřice hrou Nikdo není dokonalý aneb Polib tetičku. Ochotníci z Valašské Bystřice mají ve svém uměleckém snažení na co navazovat. Historie divadla ve vesnici sahá až do 19. století. „Dnešní členové souboru tedy dělají vše pro to, aby byli důstojnými pokračovateli těch, kteří dokázali divadlo v obci udržet více než sto let," upozornila Renata Trličíková ze souboru Divadla v Lidovém domě, jež je pořadatelem vsetínské přehlídky.

Pátek

V pátek dopoledne se diváci mohou těšit na představení Louskáček v podání souboru ze vsetínské Základní, Mateřské a Praktické školy Turkmenská. Jako herci se představí učitelé a asistenti s dětmi s mentálním či pohybovým postižením, autismem a podobně. „Představení vzniklo ve vyučovacích hodinách v předmětech dramaterapie, hudebně pohybová výchova, čtení a pracovní výchova," prozradila Trličíková. Páteční večer bude patřit domácímu Divadlu v Lidovém domě, které se o přízeň poroty bude ucházet se svou letošní úspěšnou novinkou Manželský poker. „I tato komedie se zatím nese ve znamení velkého diváckého zájmu, stejně jako v předchozích sezonách Světáci a Limonádový Joe," připomněla.

Sobota

V sobotu dopoledne se porotě a divákům představí mladý soubor Haleny z Halenkovic. „Existuje od září 2015 a tvoří jej mladí nadšenci, kteří si chtěli vyzkoušet něco nového a nebojí se udělat si legraci tak trochu i sami ze sebe," popsala Renata Trličíková. Ve Vsetíně zahrají komedii Mátový nebo citron?, která je jejich jevištní prvotinou.

Divadelní přehlídku uzavře v sobotu odpoledne premiéra hry Do lesa aneb Tak trochu jiná pohádka, kterou nastudovali studenti II. stupně literárně-dramatického oboru ZUŠ Vsetín. Muzikál, který je určený převážně starším dětem a dospělým, je moderním zpracováním oblíbených pohádek bratří Grimmů.

Nejlepší do Volyně

Výkony herců bude po celou přehlídku sledovat odborná porota, která následně rozhodne o postupu některého ze souborů na celonárodní přehlídku ve Volyni. V čele poroty zasedne režisér René Vápeník, dalšími členy poroty budou dramaturgyně Městského divadla Zlín Kateřina Menclerová a divadelní kritik Marcel Sladkowski.

Pátý ročník přehlídky Divadelní Vsetín se uskuteční v Divadle v Lidovém domě ve Vsetíně od 17. do 19. března. Mediálním partnerem je Valašský deník.