První jmenovaná kapela večer zahájí, zároveň pokřtí své nové CD nazvané Iluze.

„Je to naše druhá deska a myslím, že na ní posluchači najdou kvalitní bigbítovou muziku s dobrými texty,“ přiblížil novinku kytarista skupiny Devon Perpetuum a zároveň autor či spoluautor veškerých skladeb na ní Jan Slovák.

Historie kapely Devon Perpetuum, jejíž domovskou obcí je Horní Lideč, se dá vysledovat až do sedmdesátých let minulého století. Řadí se proto mezi nejstarší fungující kapely v regionu. „Pro nás je hudba naprosto relaxační záležitost. Nemáme ambice dobývat velký hudební svět,“ vylíčil postoj svůj a svých spoluhráčů Slovák.

Stejně tak přistupují muzikanti i k nové desce Iluze. „Nemáme v plánu ji nějak masově šířit. Ale samozřejmě, pokud o ni bude zájem, máme jich k dispozici dost a rádi je poskytneme. Ohlasy jsou prozatím dobré,“ poznamenal Slovák.

Kmotrem na sobotním křtu CD ve Valašské Polance budou další ostřílení bigbítoví harcovníci nejen valašských podií, muzikanti z kapely Stram. Po slavnostním aktu budou právě oni v hudební produkci večera pokračovat. Josefovská zábava začíná v kulturním domě v osm hodin večer.