Letošní ročník klání začínajících spisovatelů ze základních škol dostal podtitul Klik a jsem tady. „Stejně jako v předchozích ročnících jsme i tentokrát práce dětí rozdělili do pěti kategorií,“ uvedla Kateřina Janošková ze vsetínské knihovny.

Celkem se knihovníkům na stole sešlo sto čtyřicet šest prací. „Prózu zastupovalo sto třináct příspěvků, poezii dvaadvacet a oblíbenou kategorií se stal také komiks, kde přispělo jedenáct autorů,“ upřesnila Janošková.

V kategorii žáků prvních až třetích tříd napsal nejlepší prózu Marek Olejník a nejlepší komiks vytvořila Tereza Phamová. „Ve čtvrtých a pátých třídách si první místo v próze zasloužila Martina Zralá, komiks měla nejlepší Kamila Kovářová,“ řekla Janošková.

Mezi žáky šestých a sedmých tříd přibyla k próze a komiksu ještě poezie. Vítězství si tady odnesly tři dívky Eva Furiková, Tereza Štastná a Natálie Součková. Mezi osmáky a dváťáky byly v próze a poezii nejlepší Petra Zralá a Kateřina Zbranková. Zvláštní ocenění za poezii získala ještě Kateřina Studeníková z osmé třídy základní školy.

Soutěž O poklad strýca Juráša je součástí národního projektu Klubu dětských knihoven Sdružení knihovníků a informačních pracovníků s názvem Kde končí svět. Díla, která uspěla v místním kole, postupují do kola okresního. Na závěr se budou vyhodnocovat také nejlepší autoři z celého kraje.