Pobavit se a ukázat pečlivě připravený kostým přišla i jedenáctiletá Eliška Kučerová. „Dnes jsem Pipi Dlouhá punčocha," pochlubila se precizně připravená mladá slečna. „Kostým jsem vymýšlela s maminkou a maminka mi ho pak i ušila, jen vlasy jsme kupovaly," prozradila. Karnevalové veselí si očividně užívala. „Je to tady super, moc mě to baví, už jsem si zatancovala a vyhrála jsem i cenu v tombole," radovala se Eliška. Pomoc rodičů vyžadovala i pestrobarevná maska klauna sedmiletého Lukáše Smetany. „Maminka mi ji pomohla vymyslet a pak ji ušila," hlásil klučina.

Děti si v průběhu celého odpoledne užily spoustu legrace. Kromě taneční zábavy na ně čekalo mnoho dalších aktivit. „Tříkrálový karneval je každoročně spojený s nějakou pohádkovou postavou. Letos jsou to včelí medvídci, kteří se starají i o doprovodný program," přiblížil pořadatel akce Josef Kovařík. Pro děti připravili organizátoři přímo v sále několik her, v nichž mohli malí karnevaloví hosté otestovat svoji zručnost. „A jako každý rok nám samozřejmě odpoledne zahájili samotní tři králové s písničkou a nechybí ani tombola. Letos máme hned dvě," upozornil Kovařík.

Zdůraznil, že letošní ročník je přece jen něčím výjimečný. „Dnešek se nese v duchu oslav. Základní škola Integra slaví dvacet pět let své existence a tento dětský Tříkrálový karneval je první oslavou," řekl hlavní pořadatel a učitel v jedné osobě Josef Kovařík.

I spolupořadatelé z Masarykovy knihovny připravili pro malé hosty několik aktivit, ve kterých zapojili hlavně mozkové závity. „Na děti v našem stánku čekají nejrůznější kvízy. Mohou luštit křížovky, hledat rozdíly nebo skládat puzzle. Za každý splněný úkol dostanou razítko a na závěr obdrží sladkou odměnu," popsala knihovnice Ludmila Holbíková. Každoroční zábavnou akci si všechny děti rozhodně užily. Bavili se ale i dospělí. „Jsme tu s celou rodinou a je to tu moc pěkné," řekla maminka Milena Juřínková. Ocenila i hudební doprovod, o který se celé odpoledne starala vsetínská skupina Gympleři.

ČTĚTE TAKÉ Plesy, bály a karnevaly na Valašsku