Dneska se hodí. Sobotní odpoledne totiž není příliš přívětivé. Je sychravo, těžké mraky jsou na první pohled plné vody a hrozí deštěm.

Nicméně přípravy na druhý ročník akce nazvané Obecní mašík jsou v hošťálkovské zámecké zahradě v plném proudu. „Tentokrát jsme program rozšířili ještě o dětský den. Pro děti jsme připravili spoustu soutěží, třeba skákání v pytli nebo stříkání vodou plechovky a další," prozrazuje starosta Hošťálkové Petr Laštovica.

Místní hasiči zatím dávají dohromady lanovou dráhu pro nejmenší a připravují také hasičskou plošinu. V provozu je kolotoč, nechybí možnost svézt se na koni. Na pódiu mezitím rozbalují aparát muzikanti ze vsetínské folk-rockové skupiny Vrkoč, která v odpoledni vystoupí.

Jedno prase bylo vloni málo

Ovšem největší pozornost přitahuje rozměrné ohniště v těsném sousedství pódia a tanečního kola. Na dvou rožních se pomalu otáčejí a dozlatova opékají dvě selátka. Už jen při pohledu na ně se sbíhají sliny. „Letos jsme opékání museli rozšířit. Vloni při prvním ročníku jsme měli jen jedno prase a hodně nám pochybělo," upozorňuje na poučení, které si z loňska pořadatelé vzali, Petr Laštovica.

Grilování pašíků, z nichž jeden váží 52 a druhý 65 kilogramů, má na starosti Karel Čunek. Podle místních odborník na slovo vzatý.

„Topíme, točíme, ořezáváme a jíme," dělí se s úsměvem o zdánlivě jednoduchý návod na přípravu opékaného selátka Karel Čunek.

Ale až tak jednoduché to samozřejmě není. Než bylo možné k finální úpravě voňavé pečínky přistoupit, museli nejprve oba pašíci ležet dva dny naložení v koření. „Bylo to jenom běžné koření, česnek a sůl. Nic speciálního," krčí rameny mistr kuchař.

Upozorňuje ale na důležitost správné přípravy topeniště. „Oheň musí hořet po bocích. Ne tak, aby bylo prase přímo nad plamenem," radí Karel Čunek. „To chce ale hlavně ochutnat, ať se zjistí, jestli se povedlo," láká druhým dechem.

Pravda, ne každý je příznivcem vepřového. I na takové však pořadatelé mysleli a nabízí domácí zákusky.

„Tragaču, tragaču, tragaču, tragaču! Ach, co já sa pro tebe, tragaču, napláču," zní od pódia. Své folklorní vystoupení ve valašských krojích začínají děti z místní mateřské školy. Areál už je slušně zaplněný příchozími, divácká kulisa je tak velmi sympatická.

Co je ovšem sympatické daleko méně, je v tuto chvíli počasí. Zatímco první hodina odpolední akce se obešla ještě bez deště, jen co se děti daly do zpěvu a tance, z mraků začalo pršet.

Malí Valášci si ale s počasím příliš hlavu nelámou a své vystoupení dokončí navzdory dešti. Sklízí za to bouřlivý potlesk publika. Hned po skončení tanečního pásma se na promočené a prokřehlé předškoláky vrhají maminky i tatínci a zbavují je mokrého oblečení. Jako na povel přestává pršet.

K ochutnání je šest druhů piv

Od ohniště jde dobrá zpráva, že kůrčička už je hotová, křupavá a hlavně zdarma k dispozici. Aby bylo „tu mastnotu" čím spláchnout, připravili letos pořadatelé na sobotní odpoledne také minifestival piva. „Ve spolupráci s regionálním pivovarem Valášek dnes točíme šest druhů piva. Mimo jiné i borůvkové či višňové," prozrazuje Elen Plšková z pořadatelského týmu. Na zahřátí je k mání například také medovina či dobrá slivovice.

Na pódiu hraje kapela Vrkoč a připravuje se také prezentace dravců v podání místní veterinářky Kamily Křupalové. A jaký je další plán odpoledne? „Budeme tady, dokud se všechno maso nesní," říká s úsměvem Elen Plšková.