I po několika desetiletích svého fungování stále ještě vystupuje na přehlídkách a nejrůznějších společenských akcích.

„V Karolince byly dříve dvě dechové hudby. Sokolská a dělnická. Poté se udělala jen jedna dechovka a ta hraje dodnes,“ přiblížil současný kapelník Jan Plánka. Počet členů v souboru se liší v závislosti na vystoupeních. Když je koncert, sejde se dvaadvacet muzikantů. „Doprovázejí nás také zpěváci Blanka Střelecká a Luděk Matyščák,“ dodal Plánka.

Dechová muzika v Karolince vystupuje v kostele i na různých kulturních akcích. „Naposledy jsme hráli na sklářském jarmarku v Karolince. V nejbližší době vystoupíme na místním pivním festivalu,“ podotkl kapelník. Kromě akcí ve svém městě hrají pro posluchače i na Hovězí, v Luhačovicích nebo Lešné u Valašského Meziříčí. Dříve však hrávali v Německu, Maďarsku i Polsku. „Pravidelně jsme vystupovali i na festivalu v Liberci. Naposledy asi před pěti šesti lety,“ zavzpomínal Plánka.

Co se týká mladších generací, zájem o dechovou hudbu Plánka nevidí. „V Karolince chodí do ZUŠky přes dvě stě padesát žáků a není ani jeden, který by hrál v dechovce,“ posteskl si kapelník. Podobné je to i s publikem na vystoupeních. Tvoří jej většinou starší posluchači. „Hráváme hlavně pro starší publikum. Pokud přijdou i mladší, hrajeme i pro ně. To je ale spíš výjimečné,“ nastínil Plánka.

Jak to bude s kapelou v budoucnu zatím hudebníci neví. Oblečení, ve kterém muzikanti hrávají je podle Plánky staré, sponzora dechovka nemá. „Jsme rádi, že máme svoji místnost, kde můžeme každou neděli zkoušet,“ uzavřel Plánka.

Iveta Barabášová