„Zjistili jsme ale, že pod tímto jménem vystupují po České republice i jiné kapely v našem žánru. Proto jsme se rozhodli název změnit,“ nastínil kapelník Milan Čoček Bezděk. Od začátku tohoto roku si tak country fanoušci musí zvyknout na nové pojmenování, které vystihuje zaměření kapely – Country míza.

Na podzim roku 2008, kdy Country míza vznikla, měli muzikanti v plánu vystoupit pouze jednou. „Bylo to na vánočním festiválku v Olšovci u Hranic,“ zavzpomínal Bezděk. Přesto se kapela se svým koncertováním rozhodla neseknout a na pódiích ji mohou lidé vídat dodnes.

Muzikanti ve svém podání dopřávají posluchačům country s bluegrassovými prvky v klasickém nástrojovém provedení. „V naší sestavě je kontrabas, akustická kytara, pětistrunné banjo, housle, mandolína i foukací harmonika,“ vyjmenoval kapelník.

Seznámit se s Country mízou mohou zájemci na nejrůznějších festivalech či countrybálech po celé Moravě. I když část jejich repertoáru tvoří převzatá muzika, upravují si ji a aranžují podle vlastního uvážení. „Kromě toho se snažíme i o vlastní tvorbu. Několik textů nám navíc do repertoáru věnoval vsetínský textař, skladatel a muzikant Jiří Dareba Václavík,“ přiblížil Čoček. Na vlastní album zatím muzikanti sbírají podklady. V současné době se však připravují hlavně na novou letní sezonu.

Přestože jsou někteří členové kapely z Hranic, považují se sami muzikanti za vsetínskou kapelu. „Spolu s jinými skupinami tohoto žánru pořádáme srazy ve Vsetíně a díky tomu se mezi námi vytvořily velice dobré přátelské vztahy,“ vysvětlil kapelník.

Hlavní cíl Country mízy je podle Bezděka jejím členům jasný. „Chceme dosáhnout toho, aby posluchači z našich vystoupení odcházeli dobře naladění a spokojení a znovu a znovu se za námi vraceli,“ podotkl.