Čtvrtý ročník tohoto setkání se uskuteční v sobotu 15. února od 13 hodin na Masarykově gymnáziu ve Vsetíně.

PŘEDNÁŠKY, FÉROVÁ KÁVA, BOHATÉ OBČERSTVENÍ I VIRTUÁLNÍ REALITA

Příchozí milovníky cestování čeká přednáškami nabité odpoledne. Doprovodným programem bude virtuální realita, díky níž se mohou účastníci na vlastní kůži podívat, kamkoliv je napadne. CestFest nabídne také bohaté občerstvení formou zážitkové kuchyně a kvalitní kávu ve fair trade kavárně Líska.

K hlavním hostům letošního ročníku CestFestu patří expertka na výživu Margit Slimáková, která během svého života žila a pracovala jak v Asii, tak v USA.

„Zavítá k nám také zavítá český dokumentarista, fotograf a kameraman zabývající se cestopisnou tvorbou Jaroslav Jindra,“ upozornila za pořadatele festivalu o cestování Kristýna Veitová. Chybět letos nebude ani téma vzdělání. Rozdíly ve školství u nás a ve světě objasní Martin Metelka, ředitel vsetínského Masarykova gymnázia, které CestFest i letos hostí.

Přednášejících však bude daleko více. Hana Machalová, autorka knihy Do světa, bude chtít přítomné inspirovat tipy na cestování po Evropě.

„Od Andrey Lukoszové a Pavla Szabó se dozvíme, jak se žije a pracuje v Asii, přírodovědec Zdeněk Špíšek ukáže divokou krásu Maroka a Veronika Marčíková povypráví o tom, jak může náš život změnit pěší pouť do Santiago de Compostela,“ doplnila výčet festivalových hostí Kristýna Veitová.