Akci v krytém letním areálu Rybníček odstartuje talentovaná kapela Segment z Holešova. Vůbec poprvé se v Huslenkách představí také Skotský střik ze Střelné a program uzavře domácí Stram. Akci letos zpestří speciální host: Třetí místo v nejdelším kvalifikačním cyklistickém maratonu světa přímo na podiu mezi rockery oslaví vytrvalec Josef Trchalík. Bubeník Honza Sedlář z holešovské skupiny Segment se může pyšnit oceněním Nejlepší instrumentalista, které získal na pražské hudební soutěži Pro Rock.

Jeho skupina se na stejné soutěži umístila na druhém místě a letos s vlastními nahrávkami zabodovala i v regionální rozhlasové hitparádě. Segment složený z bývalých spolužáků letošní Valašský čagan ve dvacet hodin zahájí. Jako druhá nastoupí teprve dva roky stará skupina Skotský střik, složená ze starých rockových harcovníků, z nichž ale někteří mnoho let působili ve formaci Marcia, mající základnu ve Střelné. Minulou sobotu Skoti, jak muzikantům fandové přezdívají, pokřtili ve Střelné své první autorské album.

Krátce před půlnocí nastoupí Stram, který letos právě v Huslenkách oslavil patnáct let své existence. Dárek od skupiny dostanou věrní fanoušci: každý, kdo dorazí do jedenadvacáté hodiny, v tričku Stram a zažádá si o slevu, zaplatí za vstup pouhých čtyřicet korun. Letošní Valašský čagan zpestří návštěva Josefa Trchalíka, extrémního cyklisty, který před několika dny na jednom z nejtěžších závodů světa, Around the Czech republic, vybojoval bronzovou medaili.

„Původně to mělo být překvapení, ale zpráva se stejně rychle roznesla, takže můžeme potvrdit, že svůj úspěch Trchalík oslaví přímo na pódiu v Huslenkách,“ uvedl Karel Hlinský, jeden z pořadatelů Valašského čaganu.