Doprovodí jej muzikanti Szabolcs Nagy (piano), Laszlo Varga (baskytara) a Lajos Gyenge (bicí). Koncert začíná 19.30 hodin.

Ripoff Raskolnikov je považovaný za jednu z kultovních postav evropské bluesové scény a je držitelem několika evropských bluesových cen. Letos v létě předskakoval v Praze čtyřnásobnému držiteli Grammy, Američanovi Keb' Mo', jedné ze současných legend světové bluesové scény.

„Raskolnikov je jednou z nejvýstřednějších postav folk-bluesové scény v Evropě. Nejvíc inspirace čerpal v tvorbě těch nejsyrovějších představitelů meziválečného blues jako jsou Blind Willie McTell, Skip James, Robert Johnson nebo Johnny Lee Hooker,“ přiblížil Ondřej Smolka z Kulturního zařízení Valašské Meziříčí.

Písně Ripoffa Raskolnikova jsou poetické, plné emocí a se silným hudebním výrazem a osobitým přístupem k blues. „Na pódiu působí charismaticky a má též velký smysl pro humor,“ doplnil Smolka.

Koncert Ripoffa Raskolnikova je jedním ze dvou úvodních koncertů letošních Jarních jazz & bluesových dnů v Meziříčí. Druhého se o týden později ujme zpěvačka Ghalia Volt z amerického New Orleans a ve Valašském Meziříčí ji doprovodí rytmika jedné z nejsilnějších bluesových kapel The Mama’s Boys.

Vstupenky na zmiňované koncerty jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz. V prodeji jsou již také permanentky na Jarní jazz & bluesové dny 2020, jež začínají 2. února a zahrnují celkem sedm koncertů.