Zároveň tak i oslaví 28 let nepřetržité činnosti. Oddíl Lvíčata vznikl již v roce 1973. Bohužel, nic moc se o jeho počátcích neví. Snad jen tolik, že byl hlavně oddílem pionýrským pro kluky a holky, který se zaměřoval spíš na turistiku a lyžování.

V roce 1978 tento oddíl v podstatě zaniká a nevyvíjí žádnou činnost. Ne všichni členové se však s tímto faktem smířili, a tak už v květnu následujícího roku proběhla zahajovací schůzka, kterou svolala právě bývalá Lvíčata. Od tohoto roku je oddíl chlapeckým.

Výročí oddílu se však datuje od 2. listopadu 1979. Bylo to tím, že se v ten den proběhl táborák, kde si několik hochů slíbilo, že se budou snažit žít podle knížek Jaroslava Foglara, takže v rámci možností podle skautských ideálů. V té době to však nebylo příliš možné, a tak byl oddíl Lvíčata turistickým, kdy fungoval pod TJ Slovan Vsetín.

Od roku 1979 až doposud Lvíčata jedinkrát neporušila tradici letních táborů.

Každé léto vyrážejí na dvou až třítýdenní tábory např. na Šumavu, do Novohradských hor, do Jeseníků, nebo na Slovensko do Strážovských vrchů. Naposled Lvíčata tábořila v Mirošově, kousek od Valašských Klobouk.

Na přelomu let 1989 a 1990 se oddíl stal 4. Junáckým oddílem Vsetín. Svoje styky však s TJ Slovan Vsetín ani s turistickými oddíly mládeže zdaleka Lvíčata nepřerušila. Vždyť spolu naposledy v srpnu byla na společném vodáckém táboře u Sázavy.

Určitě někteří znáte Lvíčata i z akcí pro veřejnost. Např. Honu na Širokka, Bitvy o Žambošku, ale i Tříkrálové sbírky atd. V současné době mají Lvíčata celkem čtyřicet členů ve třech normálních skautských družinách (Gepardi, Panteři, Gingaři) a v jedné družince nejmladších je momentálně dvanáct kluků od sedmi do deseti let.

Zveme všechny na táborák


Zveme proto všechna bývalá i nynější Lvíčata, rodiče a kamarády na Výroční táborák, který se koná dne 27. října 2007 od 17.00 na Bařince ve Velkých Karlovicích.