Bohatý program začne úderem poledne. O úvod se postará slovenská kapela Jasoň, bez které si Amfolkfest lze už jen těžko představit. Na pódiu v zahradě zrekonstruovaného pulčínského Informačního centra se poté vystřídají skupiny Freďáci, Bodlo, Country míza, Noca, Půljablkoň, či FilipM. „Vystoupí také brněnská kapela Pocity, která je letošním vítězem folkové hudební soutěže Hanácké folkoš, s níž spolupracujeme," prozradila hlavní organizátorka Amfolkfestu Eva Endy Rohlenová.

Irské hudební motivy do Pulčína přiveze košické dynamické instrumentální seskupení Shamrock Redheads, které je považované za jedno z nejlepších tohoto žánru na Slovensku. „Po dvaceti letech to bude jakýsi náš pokus, poprvé vystoupí kapela bez zpěvu. Jejich muzika je ale natolik úžasná a strhující, že zpěv ani nepotřebuje," ujistila pořadatelka.

Hlavním hostem festivalu bude letos známá kapela Neřež. Vystoupí ve 20 hodin.

Závěr 21. ročníku Amfolkfestu bude tradičně patřit country bálu, tentokrát ve společnosti kapely Vocode. „Country bál věnujeme vzpomínce na zesnulého vynikajícího muzikanta Zdeňka Palackého, který na Pulčíně od mládí hrával a na Amfolkfestu se představil i s několika kapelami," připomněla Eva Rohlenová.

Zdeněk Palacký byl dlouhé roky členem a kapelníkem právě kapely Vocode, jež bude večerní tancovačku v Pulčíně doprovázet.

Jednotné vstupné festivalu činí 180 korun. Výběr kapel hraje klíčovou roli pro každý festival, avšak jedinečnost Amfolkfestu se pojí i s nádhernou krajinou Pulčínských skal a přátelskou, takřka rodinou atmosférou. Festivalové dění, které počet obyvatel z původních zhruba devadesáti lidí mnohdy zčtyřnásobí, vypadá podle organizátorů jako velká zahradní párty.

Zájemci o přespání mohou stanovat na tábořišti u Pulčínských skal, v areálu restaurace Stodola, nebo blíže k centru dění na louce u restaurace U Williho. V blízkosti této restaurace zajistili pořadatelé také parkování pro festivalové návštěvníky. „Hosty však prosíme o trpělivost a ohleduplnost, restaurace u Williho totiž prochází částečnou rekonstrukcí, na níž je třeba brát ohled," upozornila Rohlenová.

Dvacátý první Malý festival na konci světa začíná v osadě Pulčín v sobotu 30. července ve 12 hodin.