VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

11.10.2018

Komunál vyráží na Klášter best of tour. V sobotu se zastaví v Hranicích

Chlumecká šestičlenná rock-metalová partička Komunál vyrazila na své podzimní turné Klášter best of tour. Čeká je celkem 21 zastávek napříč celou Českou republikou a jednou z nich jsou také Hranice. V Divadle Stará Střelnice vystoupí v sobotu 13. října od 20 hodin. Spolu s nimi vyráží na cesty i kapela De Bill Heads.

9.10.2018

Hvězdou Vsetínského jazzového festivalu bude zpěvačka Hana Holišová

Pětadvacátý ročník tradičního Vsetínského jazzového festivalu bude v sobotu 13. října hostit Dům kultury ve Vsetíně. Hlavním hudebním hostem večera bude zpěvačka Hana Holišová, kterou doprovodí New Time Orchestra Brno. Večerem provede moderátor Aleš Benda.

6.10.2018

Údolí praskalo ve švech. Na Karlovském gastrofestivalu pojídaly tisíce lidí

Uzené s trnkovou omáčkou, zvěřina, jehněčí, čerstvé sýry, tradiční frgály, ale i slovenské halušky, maďarské klobásy, španělské delikatesy, francouzské speciality, italské špagety, belgické hranolky, rakouský špek, moravská vína a valašské pivo. To všechno lákalo o víkendu tisíce návštěvníků do Velkých Karlovic.

4.10.2018

Halenkovské setkání heligonkářů oslavilo dvacáté narozeniny

Milovníci hry na heligonku se sešli na jubilejním dvacátém ročníku oblíbené akce Setkání heligonek. Konalo se uplynulou sobotu v Lidovém domě v Halenkově.

3.10.2018

Legendární „verneovky“ ožívají na Staré Radnici díky ilustracím Zdeňka Buriana

Dva roky prázdnin, Dvacet tisíc mil pod mořem, Pět neděl v balónu, Patnáctiletý kapitán, Zemí šelem či Tajemství pralesa. Mnozí znají příběhy plné dobrodružství, které ve jmenovaných knihách přinesl čtenářům Jules Verne – slavný francouzský spisovatel považovaný za jednoho ze zakladatelů vědeckofantastické literatury.

AKTUALIZOVÁNO
9.9.2018

Dvacáté Záření přilákalo na sedm tisíc návštěvníků

Více než sedm tisíc lidí zavítalo uplynulý víkend do centra Vsetína na jubilejní dvacátý ročník festivalu Valašské záření.

6.9.2018

Zubřanka svou hudbou těší publikum už 110 let. Jubileum oslaví koncertem

Dechová hudba (DH) Zubřanka ze Zubří letos slaví 110. výročí svého založení. Jubileum oslaví Odpolednem s dechovkou, které se uskuteční v pátek v zuberském Klidovém centru od 14.30 hodin. Na slavnostní koncert přijali pozvání DH Bystřičanka, Horňané a Žadovjáci.

5.9.2018

Vsetíňané vyjdou podvacáté zářit do ulic

Jubilejní ročník Valašského záření nabídne velkou porci hudebních lahůdek.

2.9.2018

Festival Hlasy spláchla voda. Návštěvníci ale odcházeli spokojení

V přízeň shora doufali organizátoři druhého ročníku festivalu Hlasy. Po třetím účinkujícím se ale mraky plné vody roztrhaly a rožnovský amfiteátr Na Stráni byl rázem pod vodou.

29.8.2018

Zahajovací koncert ZUŠ Kostka ozdobili špičkoví filharmonici

Prostranství před vsetínským domem kultury ožilo v úterý zahajovacím koncertem nové Základní umělecké školy Kostka. První její žáci do ní nastoupí příští týden.

29.8.2018

Z texaského Houstonu míří do Valmezu bluesman Jonn Del Toro Richardson

V končícím létě odehraje v Česku několik koncertů americký hudebník a zpěvák Jonn Del Toro Richardson, spoluhráč bluesových legend a nositel řady hudebních cen. Rodák z Texasu nejprve zamíří do Valašského Meziříčí.

28.8.2018

Mnohé z toho, co Václav Havel napsal či řekl, dráždí do dneška

V kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí začíná dnes výstava Václav Havel – Politika a svědomí. V muzejním a galerijním centru v zámku Žerotínů najdou návštěvníci slavné i méně známé myšlenky z Havlových textů či veřejných projevů.

27.8.2018

Valachy deštivý Bartolomějský jarmark v Čadci nezaskočil

Po většinu dne lilo jako z konve. Účinkovat na Bartolomějském hodovém jarmarku v Čadci nebyl žádný med. Matiční náměstí, v jiných letech kypící životem, bylo v neděli 26. srpna téměř liduprázdné. Muzikantů, tanečníků, šermířů i řemeslníků bylo více než diváků.

26.8.2018

Víkend v Liptále patřil krojovaným. Podívejte se

O víkendu patřil Liptál folklorním slavnostem, na které přišly i přes nepřízeň počasí stovky diváků. Zaujal je nabitý program, který nabídl zahraniční soubory z Evropy a Asie, domácí soubory z Česka i folklorbeatovou kapelu Docuku.

23.8.2018

Připadám si u vás jako v lázních, říká čínský host

Do Liptálu se po roce vrátí folklorní slavnosti, na které přijedou účinkující z blízkého okolí i dalekých krajin. V prvních třech dnech vystoupí zahraniční hosté ze tří zemí po celém regionu a o víkendu se již tradičně přesouvá celé dění festivalu do přírodního amfiteátru v Liptále.

20.8.2018

Začíná Týden kultury na Valašsku, nabídne 13 představení v cirkusovém šapitó

Představením Slapstick Sonata v podání Cirku La Putyka odstartuje ve středu 22. srpna ve Velkých Karlovicích třetí ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku. Během následujících osmi dnů nabídne návštěvníkům třináct představení v originálním prostředí cirkusového šapitó.

8.8.2018

Glen Hansard s kapelou Interference ve Valmezu: amfiteátr aplaudoval ve stoje

Velkým potleskem skončil pondělní koncert irské kapely Interference s hostujícím Glenem Hansardem ve valašskomeziříčském Amfiteátru.

6.8.2018

Saša Rašilov přilákal svým čtením a zpěvem přes stovku diváků

První srpnové pondělí zavítal do Vsetína herec a muzikant Saša Rašilov. Na Dolním náměstí četl a zpíval dětem na akci, kterou Masarykova veřejná knihovna nazvala Letní prázdninové čtení. Známý kumštýř přilákal desítky diváků.

5.8.2018

Starý dobrý western: festival i v tropech přilákal přes 2 tisíce lidí

/FOTOGALERIE/ Dlouhé sukně, kárované košile a kovbojské klobouky. Louka na scéně Letního kina v Bystřičce na Valašsku je zcela zaplněná vyfešákovanými účastníky festivalu Starý dobrý western.

29.7.2018

Festival na konci světa láká rodinnou atmosférou. Amfolkfest ani letos nezklamal

Petr Pajzák ze Vsetína jezdil do osady Pulčín od mládí. Setkávali se s kamarády, hráli písničky u skal i v trampské hospodě U Willyho. V roce 1995 přišel s nápadem dát těmto setkáváním trochu řád. Tak vznikl festival amatérských kapel, Amfolkfest.

23.7.2018

Týden kultury přidává dvě představení: Jaroslava Duška a La Putyku

O další dvě představení se pro velký zájem návštěvníkům rozrůstá program charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, jehož 3. ročník se uskuteční na konci prázdnin ve Velkých Karlovicích. Nově tak festival nabídne třináct představení v osmi dnech – od 22 do 29. srpna.

22.7.2018

Šárka Langová o výrobě sýra: korbáčky pro mě byly výzva

Výroba sýrových korbáčků a sýrů obecně je můj, už bych neřekla ani koníček, ale rovnou kůň,“ říká Šárka Langová z Liptálu, která svůj um předváděla uplynulou sobotu na Hrozenkobraní v Novém Hrozenkově.

21.7.2018

Bluesman Seasick Steve má rezervaci ve finále programu Colours of Ostrava

Festival Colours of Ostrava už léta spolehlivým magnetismem přitahuje hudební veřejnost z celé republiky i blízkého zahraničí. Dějiště žánrově širokoúhlé přehlídky v Dolní oblasti Vítkovic je tak přirozeně „poutním místem" i pro hudbymilovné publikum z Valašska nejen příjemnou dojezdovou vzdáleností, ale především atraktivní dramaturgií.

12.7.2018

Vizovice praskají ve švech. Masters of Rock odstartovala kapela Diolegacy

Černá téměř všude, kam se podíváš. Městem už zdálky otřásá tvrdá metalová a rocková hudba. Pětitisícové Vizovice jsou už bezmála od středy městem více než pětinásobně větším, ve čtvrtek tam totiž začal jeden z největších hudebních festivalů v zemi – Masters of Rock.

12.7.2018

Sedmnáctý Gulášfest nabídne přes čtyřicet druhů guláše

Milovníci guláše, kteří v těchto dnech zamíří do Valašského Meziříčí, budou ve svém živlu. Na fotbalovém stadionu dnes v deset hodin dopoledne startuje již sedmnáctý ročník oblíbeného open-air festivalu Gulášfest. Potrvá do soboty. Na výběr bude přes čtyřicet druhů guláše, kuchaři uvaří až čtrnáct tisíc porcí.

AKTUALIZOVÁNO
7.7.2018

VIDEO: Do skanzenu přijely stovky lidí obdivovat zručnost řezbářů

Jan Brlica z Francovy Lhoty je stejně jako praděda, děda a otec lesníkem. Dřevo mu učarovalo a kromě profesního života v něm našel i zálibu. Po otci Janovi je řezbář. Také jeho umění sledovali v sobotu v rožnovském skanzenu návštěvníci jednadvacátého ročníku mezinárodního setkání neprofesionálních řezbářů.

AKTUALIZUJEME
5.7.2018

VIDEO: Lidé dobré vůle se setkali na hřebeni Javorníků

Na pět stovek lidí dobré vůle se setkalo na svátek slovanských věrozvěstů u chaty Kohútka. Odtud vyšel průvod k dřevěnému kříži, kde se ve 13 hodin sloužila bohoslužba.

2.7.2018

Vsetín ožil desátým Krpcem

Desátým ročníkem Mezinárodního folklorního festivalu Vsetínský krpec ožil Vsetín uplynulý víkend. Na dva a půl tisíce lidí si užilo dvacet tanečních a hudebních pořadů s pětistovkou účinkujících.

2.7.2018

Na Bzenecké pouti vystoupí excelentní hudební tělesa

Na unikátní spojení dvou excelentních hudebních těles se mohou těšit návštěvníci, kteří v sobotu 11. srpna zavítají do zámeckém parku ve Bzenci na tradiční Bzeneckou pouť. 

30.6.2018

Dřevěné městečko obsadí hrnčíři, keramici a dráteníci

Na Zvonečkový jarmark mohou návštěvníci přijít do Dřevěného městečka příští týden ve dny státních svátků. Své řemeslo představí osmdesát mistrů řemeslníků a přibude také včelařů. Součástí jarmarku je například koncert skupiny Fleret nebo pořad „Po stopách Dušana Samo Jurkoviče“.

29.6.2018

Srdce Valašska žije folklorem

Tanečníci a muzikanti z chilského souboru Villa San Bernardo zpestřili včera vyučování školákům ve Velkých Karlovicích. 

27.6.2018

Královna lidových písní Jarmila Šuláková by oslavila 89 let

Před 89 lety se ve Vsetíně narodila nejznámější valašská zpěvačka lidových písní, národní umělkyně Jarmila Šuláková. Interpretka, pro kterou se vžil titul Královna lidové písně, si získala srdce tisíců posluchačů svým zpěvem i srdečným projevem nejen na Valašsku a Československu, ale také za hranicemi státu.

26.6.2018

Kumštýře v Kloboukách ohodnotili návštěvníci

Se sochou Hraběnka letos zabodoval na Valašském kumštování ve Valašských Kloboukách řezbář Martin Cigánek. Lidé dali jeho dílu 155 z celkových 278 hlasů. 

24.6.2018

Festival Špalíček nabídl přes 30 účinkujících. Podívejte se

Folk-blues-beatový festival Valašský Špalíček rozezněl od čtvrtka až do soboty areál zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí. Během tří dnů se na čtyřech pódií vystřídalo přes třicet účinkujících. Festival se konal už po šestatřicáté.

24.6.2018

Holešovská regata přilákala 17 000 lidí

Osmý ročník oblíbeného rodinného festivalu je už za námi. I přes chladnější počasí do holešovské zámecké zahrady o víkendu dorazilo 17 000 lidí, aby si vychutnali kvalitní muziku i bohatý doprovodný program. Celý festival zahájila skupina Perutě. Největším pátečním lákadlem však byla nová sestava skupiny Chinaski. A nezklamala, zahrála většinu oblíbených písní a publikum nadšeně zpívalo s nimi.

22.6.2018

První den letošní Holešovské regaty završil koncert Chinaski

Večerní koncert kapely Chinaski v nové sestavě po nedávných personálních změnách byl největším lákadlem pátečního programu Holešovské regaty.

22.6.2018

Mungo Jerry vystoupí na Valašském špalíčku se svým megahitem

Folk-Blues-Beat Festival Valašský špalíček ve Valašském Meziříčí se už čtvrtým rokem drží retro stylu a v programu se vedle česko-slovenských osobností big beatové dekády objevují citlivě vybraní hosté z anglosaského světa.

21.6.2018

Valašský špalíček přivítá české legendy i britské hvězdy

ROZHOVOR / PROGRAM FESTIVALU / Nepřehlédnutelné plakáty ve výtvarné estetice big beatové dekády na výlepových plochách signalizují, že festival Valašský špalíček klepe na dveře. Nejstarší alternativní přehlídku v Česku vymyslel, prosadil a několik desetiletí organizuje Karel Prokeš, dramaturg, hudební publicista, příležitostný moderátor rozhlasových a svého času i televizních pořadů. 

15.6.2018

Marek Frňka: Nečekal jsem, že mě hraní tak pohltí

ROZHOVOR/ Dvacetiletý Marek Frňka byl členem Divadelního souboru Masarykova gymnázia čtyři roky. Když se musel letos rozmýšlet, na kterou školu se vydá po maturitě, měl celkem jasno. Rozhodl se podat přihlášku na Divadelní fakultu Akademických múzických umění v Praze i Janáčkovu akademii múzických umění v Brně.

10.6.2018

Ondrášovu valašku doprovodil festival vína

FOTOGALERIE / Druhý ročník přehlídky folklorních a uměleckých souborů Ondrášova valaška ovládl uplynulou sobotu Rožnov pod Radhoštěm.

7.6.2018

Do Czechtalentu jsem šla s tím, že si jej užiju, říká stříbrná zpěvačka

Osmnáctiletá Kamila Polonyová z Hošťálkové má za sebou velký úspěch. Umístila se na stříbrné příčce v celorepublikové pěvecké soutěži pro mladé zpěváky Czechtalent. Že se v konkurenci tří set padesáti přihlášených zpěváků vyhoupne až na druhé místo podle svých slov nečekala. O to větší měla radost.

7.6.2018

Mladí muzikanti z kapely Docela měli v Bratislavě úspěch

Vsetínská kapela Docela zabodovala v bratislavském semifinále soutěže Česko Slovensko má talent. Devět mladých hudebníků se v úterý zúčastnilo v ateliérech televize JOJ natáčení medailonků, rozhovorů a zvukových zkoušek.

31.5.2018

Muzikanti zahrají sestrám, které trápí vzácné vrozené onemocnění

Třináctiletá Eliška a dvaadvacetiletá Nikol jsou sestry. Ani pro jednu nebyl vstup do života právě nejšťastnější. Krátce po porodu obě postihla silná novorozenecká žloutenka, v obou případech byl nutný převoz na novorozeneckou Jednotku intenzivní péče ve Zlíně a transfúze.

29.5.2018

Z Moravy na Metalfest v Plzni

Metalfest v Plzni je už velmi uznávanou metalovou tradicí. Fanoušci si tento festival našli a oblíbili nejen pro jeho skvělou hudební dramaturgii mnoha žánrů metalu, ale i pro jeho jedinečné přírodní prostředí, ve kterém se koná.

AKTUALIZOVÁNO
25.5.2018

Filmový festival začal. Znáte 5 důvodů, proč jej navštívit?

Začala nejstarší a největší filmová přehlídka pro děti a mládež svého druhu na světě. Letos nabídne 300 snímků z 55 zemí světa. Bohatou filmovou nabídku rozšíří doprovodný program, který navazuje na hlavní téma, kterým je Československá kinematografie. Festival potrvá do 2. června.  

10.5.2018

VIDEO: Noc literatury ve znamení věží

Desítky milovníku psaných děl, čtení i netradičních míst se ve středu sešli ve Vsetíně na šestém ročníku Noci literatury.

9.5.2018

Týden kultury na Valašsku láká pod šapitó na Duška, La Putyku i Splašené nůžky

Jedenáct divadelních představení během sedmi dnů v neobvyklém prostředí cirkusového šapitó nabídne třetí ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, jenž se uskuteční 22. až 28. srpna ve Velkých Karlovicích.

26.4.2018

Sezonu na Cyklostezce Bečva zahájí společnou vyjížďkou a gulášem

Tradiční jarní zahájení sezony na Cyklostezce Bečva je naplánované na nadcházející sobotu 28. dubna. Pořadatelé pro tento rok připravili příznivcům jízdy na kole několik novinek.

24.4.2018

První dáma české opery Eva Urbanová zazpívá ve Valašském Meziříčí

Za doprovodu renomovaného Moravského klavírního tria zazpívá ve velkém sále Kulturního zařízení první dáma české opery Eva Urbanová. To nejlepší z oper světového repertoáru uvede ve středu 25. dubna od devatenácti hodin. Vstupenky jsou k dostání i v předprodeji.

24.4.2018

ON-LINE rozhovor: Velikáni českého umění

Podle čeho je poskládaná originální kolekce významných českých malířů? Jaký mají Češi vůbec vztah k umění? Jakou vůbec mají obrazy cenu? Autoři výstavy Velikáni českého umění Michaela Orbesová a Pavel Chmelík odpovídali ve středu 2. května od 13 do 14 hodin.   

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT