Policejní hlídka chtěla poslední květnovou sobotu před patnáctou hodinou ve Valašském Meziříčí zkontrolovat řidiče, o němž policisté věděli, že by měl mít momentálně platný zákaz řízení.

„Jakmile však policisté na služebním vozidle zapnuli světelné a zvukové výstražné znamení doplněné o výzvu k zastavení, sešlápnul řidič zastavovaného automobilu plyn a snažil se hlídce ujet,“ uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš.

Požár bytu v Ratiboři si vyžádal dva zraněné a způsobil škodu za 1,5 milionu korun.
Požár bytu v Ratiboři na Vsetínsku: dva zranění a škoda 1,5 milionu korun

Řidič uháněl z Meziříčí přes Hrachovec a Zašovou až do Zubří, konkrétně do ulice Nad Točnou. Tady pronásledovaný najel na louku, vystoupil z auta a snažil se policistům utéct. „To se mu ovšem nepodařilo, policisté jej zanedlouho doběhli a zajistili,“ poznamenal Jaroš.

Upřesnil, že bezhlavá jízda třicetiletého muže trvala asi patnáct kilometrů. Během ní ujížděl rychlostí mnohdy překračující i sto padesát kilometrů v hodině a ohrozil i projíždějící řidiče či chodce jdoucí podél komunikací.

Městská policie, ilustrační foto.
Meziříčští strážníci přispěli k záchraně života, pomohl včasný telefonát sousedů

Lustrace zadrženého muže potvrdila původní přesvědčení policistů: třicetiletý řidič má skutečně soudem uložený trest zákazu řízení motorových vozidel.

„Už tento fakt z muže dělá podezřelého ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ uvedl Petr Jaroš.

Ilustrační foto
Zvrácená zábava. V opilosti opakovaně vyhrožoval vystřílením školy a školky

Podle něj to však nemusí být jediná právní kvalifikace, která se k nebezpečnému jednání třicetiletého muže váže. Vzhledem ke zběsilé jízdě obydlenými místy a v plném provozu se nabízí také trestný čin obecného ohrožení.

„To ovšem posoudí až vyšetřující kriminalisté, kteří mimo jiné vyhodnotí veškeré dostupné kamerové záznamy,“ řekl Jaroš s tím, že jen souhrou šťastných okolností během divoké jízdy nedošlo k žádné dopravní nehodě a tudíž ani k žádnému zranění.

MOHLO BY VÁS ZAUJMOUT: Podnapilí koloběžkáři ve Vizovicích prchali před policií

Zdroj: Policie ČR